„Mes už pasaulį, kuris saugus, žalias, išmanus, tvarus – ne tik mums, bet ir kartoms po mūsų“ – teigiama #EnergySmartSTART programos, vienijančios įvairias energetikos įmonių iniciatyvas, aprašyme. Vertėtų pridėti, kad kalbama apie iniciatyvas, kuriomis siekiama įtraukti žmones į rytdienos energetikos kūrimą. Na, o taip galvoja šios programos iniciatorius – Baltijos regione pirmaujanti energetikos ir atsinaujinančios energijos bendrovė „Ignitis grupė“, nė neabejojanti, jog paminėto programos devizo virsmui yra būtini būsimų energetikos specialistų ateities sprendimai.

Praėjusią savaitę Lietuvos aukštųjų mokyklų, įskaitant ir Kauno kolegijos, studentai, pasirinkę elektros ir energetikos inžinerijos studijas, buvo pakviesti atvykti į Vilnių, kur „Ignitis grupė” ir Energetikos ir technikos muziejaus atstovai susirinkusiesiems pristatė #EnergySmartSTART programą, energetikos sektorių pasiekiančias inovacijas bei drauge įgyvendino praktines užduotis – gamino minimalistines saulės jėgaines, baterijas ir lemputes. Tokių veiklų tikslas – leisti būsimiesiems specialistams prisiliesti prie sumanaus pasaulio kūrimo.

Dar šių metų vasarą Kauno kolegija įsitraukė į #EnergySmartSTART programą, kurioje pirmaisiais žingsniais tapo finansinės paramos skyrimas elektros inžinerijos studijų studentams. Rugsėjį buvo nuspręsta prisidėti prie penkių Automatikos ir robotikos studijų programos studentų gerbūvio, pastariesiems skiriant 10 mėnesių stipendijas. Daugiau apie šį įvykį galite perskaityti čia.