Pastarųjų trijų savaičių bėgyje Technologijų fakulteto personalo gretose buvo įgyvendintos net kelios išvykos į saulėtąją ir kolegijos studentų pamėgtą užsienio kryptį – Portugaliją. Fakulteto atstovų vizitai pietų Europoje – skirti turimų žinių bei sukauptos patirties pasidalijimui, bendradarbiavimo galimybių, siekiant bendrų tikslų, aptarimui.

Spalio pabaigoje Pramonės inžinerijos ir robotikos katedros doc. dr. Laimonas Kairiūkštis ir doc. dr. Gintaras Keturakis lankėsi Koimbroje, mieste vidurio Portugalijoje, įsikūrusiame Inžinerijos institute (port. Instituto Superior de Engenharia de Coimbra, ISEC). Kaip teigia katedros lektoriai, išvyka buvo reikalinga susipažinimui su institute realizuojamomis studijų programomis, dėstomais studijų dalykais, įgyvendinamais mokslo tyrimais bei kt. Be išsikeltų tikslų įgyvendinimo, docentai, susitikę su instituto Elektros inžinerijos katedros vedėju prof. dr. João Cândido ir prof. dr. Nuno Miguel Fonseca Ferreira, aptarė institucijų bendradarbiavimo, vykdant tarptautinius studentų ir dėstytojų mainus bei drauge atliekant mokslo tyrimus, galimybes. Taip pat fakulteto atstovai aplankė Pramonės robotikos ir išmaniųjų sistemų centrą, kuriame išvydo kuriamus robotus, vėliau pritaikomus tikslinėms veikloms įgyvendinti. Anot L. Kairiūkščio, skaičiusio paskaitas instituto studentams, ir G. Keturakio, aplankytame centre nustebino turima moderni įranga: CNC metalo apdirbimo centrai, erdviniai spausdinimo renginiai, įvairios paskirties matavimo ir diagnostikos stendai. Docentai džiaugiasi, kad, nepaisant intensyvių dienotvarkių, pavyko nuvykti ir į vieną seniausių universitetų pasaulyje – Koimbros universitetą (port. Universidade de Coimbra), įkurtą 1290 metais ir įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą.

Prabėgus savaitei, lapkričio mėnesio pradžioje, Porte, antrame didžiausiame šalies mieste, svečiavosi Technologijų fakulteto tarptautinės veiklos koordinatorė Viktorija Gudauskaitė ir komunikacijos specialistė Izabelė Rainytė. Atstovės lankėsi Politechnikos institute (port. Politécnico do Porto), kuriame, susitikus su instituto Tarptautinių ryšių skyriaus atstovais Marta Vidal ir Filipe Cunha Monteiro Lopes, buvo sutarta dėl konkrečių veiklų įgyvendinimo, įtraukiant abiejų aukštųjų mokyklų studentus, dalyvavimo Kauno kolegijos Tarptautinės savaitės renginiuose ir kt. Be kita ko, daug laiko buvo skirta studijų erdvių, kuriose galima sutikti ne vieną Kauno kolegijos studentą, aplankymui. „Matant panašumus (tarp skirtingose šalyse esančių aukštojo mokslo institucijų – aut. past.), užsienio studentams lengviau integruotis į naują aplinką, o pastebint pranašumus – jiems tobulėti“ – po ekskursijos institucijoje, įvertinusi palankias galimybes kolegijos studentams rinktis Porto Politechnikos institutą, teigė V. Gudauskaitė. Šiuo metu aptariamoje aukštojoje mokykloje studijuoja 6 Kauno kolegijos studentai, pasinaudoję tarptautinių mainų programos „Erasmus+“ galimybėmis, o su keliais iš jų pavyko susitikti ir fakulteto delegacijos atstovėms.
Džiugu, jog ilgalaikiai partneriai, kaip šiuo atveju Kauno kolegija ir aplankytos Portugalijos aukštosios mokyklos, išlaiko glaudžius tarpusavio ryšius, leidžiančius studentams kliautis ne vienerių metų patirtimi ir rinktis aptariamą kryptį studijoms užsienyje.