Žemės ūkio ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos bei aukštųjų mokyklų atstovai diskusijose nuolat pabrėžia, kad kvalifikuotų žemės ūkio specialistų poreikis vis dar išlieka. Vienas pirmųjų žingsnių gali būti žengtas pasirinkus Kauno kolegijoje vykdomą Agroverslų technologijų studijų programą ir įgyti teorinių ir praktinių žinių, susipažinti su įvairiomis įmonėmis ir žemės ūkio tendencijomis.
Apie darbo aplinką ir perspektyvas – iš pirmųjų lūpų
Studentų paskaitos nuolat praturtinamos išvykomis į įmones, kuriose jaunuoliai iš pirmųjų lūpų išgirsta apie darbo specifiką ir žinių pritaikomumą. Kauno kolegijoje glaudūs ryšiai palaikomi su socialiniais partneriais „Agrokoncerno grupė“ – viena didžiausių Lietuvos žemdirbių partnerių agrocheminio aptarnavimo, žemės ūkio produkcijos realizavimo ir kitose žemės ūkio verslo srityse.
Agroverslų technologijų studijų programos studentai su įmone ir perspektyvomis žemės ūkyje susipažįsta dar studijų metu. Dėstytojai ir studentai šiemet įmonėje lankėsi jau dukart. Besibaigiant žiemai būsimieji specialistai įmonės Kauno padalinyje susipažino su žemės ūkio verslo valdymo specifika, praktikų atlikimo ir karjeros galimybėmis. Apžiūrėta lauko eksperimentinė bazė, laboratorija, administracinės erdvės, pritaikytos produktyviam darbui ir darbuotojų poreikiams. Aplinkos inžinerijos katedros vedėja Ina Živatkauskienė džiaugiasi, kad studentai iš pirmųjų lūpų galėjo išgirsti jaunų žmonių, kurie įmonėje padarė stulbinančią karjerą, sėkmės istorijas.
Įsibėgėjus pavasariui studentai vyko į „Agrokoncerno grupės“ įmonės organizuotą pramoginę-pažintinę dieną „Egzaminų nebus“, kurios metu Kauno kolegijos ir kitų aukštųjų mokyklų studentai turėjo galimybę pasitikrinti studijų metų įgytas žinias bei įsitikinti žemės ūkio srities šiuolaikiškumu ir perspektyvumu.
„Agrokoncerno grupės“ vadovai neabejoja, kad į žemės ūkį ateinantys jauni specialistai skatina pasitempti senbuvius, o pats žemės ūkis šiandien yra labai modernus, nes nuolat diegiamos naujausios technologijos. Susitikimo su įmonės atstovais metu studentai buvo supažindinti su įmonės veikla, pasakota apie praktines pasirinktų specialybių puses, situaciją žemės ūkio rinkoje. Daugiau apie tai skaitykite Delfi.lt straipsnyje.
Suvokdami šios srities specialistų trūkumą, įmonė „Agrokoncerno grupė“ imasi realių ir motyvuojančių veiksmų: būsimiesiems studentams, pasirinkusiems su agroverslu susijusią studijų programą, skirs skatinamąsias stipendijas. Daugiau informacijos čia.
Sąlygos tobulėti
Agroverslų technologijų studijas renkasi ir norintys įsitraukti į ūkinę veiklą, ir jau aktyviai joje dalyvaujantys. „Studijų metu ne tik studijuojama individualiai. Tai puiki terpė pasidalinti patirtimi su bendraamžiais, ūkininkaujančiais kitame šalies regione, susipažinti su naujausiais informacijos šaltiniais, pamatyti sėkmingų atvejų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, dalyvauti seminaruose, mokymuose“, – įvairiapuses tobulėjimo galimybes įvardija Kauno kolegijos Aplinkos inžinerijos katedros dėstytoja dr. Jurgita Zaleckienė.
Kauno kolegijoje jau trečius metus iš eilės organizuojamas tarptautinis studentų profesinio meistriškumo konkursas „AgroTechnologas“, kuriame studentai raginami išbandyti dar studijų metu įgytas žinias ir taip skatinami įsitraukti į modernėjančias žemės ūkio veiklas. Šiemet dalyviai susipažino su biodinaminio ūkininkavimo kultūra.
Stereotipai laužomi pamažu
Žemės ūkio atstovai gvildena turimo kelti žemdirbiškos profesijos prestižo klausimą. Pabrėžtina, kad žemės ūkis dabar ir prieš dešimtį metų ypač skiriasi: šiandien ši sritis modernizuota, šiuolaikiška, paremta naujausiomis technologijomis, o į žemės ūkio veiklą žengiantys jaunuoliai tampa modernios ir nuolat tobulėjančios veiklos atstovais.
Dr. J. Zaleckienė teigia, kad ne tik Agroverslų technologijų, bet ir kitos studijų programos apipintos stereotipais, tačiau įsigilinus į darbo rinką galima matyti, kad, norint dirbti žemės ūkio srityje, Agroverslų technologijų studijų programą rinktis verta. „Kauno kolegijoje galima gauti pakankamai platų žinių bagažą. Tai pirmas žingsnis gilesnio pažinimo link. Jį žengus, atsiveria platesnio suvokimo ir tolesnių studijų galimybės“, – palankias tobulėjimo perspektyvas brėžia Kauno kolegijos dėstytoja. Be to, studentai gali atlikti praktiką užsienyje, o jos metu patobulinti užsienio kalbos žinias ir netgi tęsti studijas užsienyje.