Balandžio 23 dieną įvyko renginys „Automatikos ir robotikos diena 2021“. Į renginį prisijungė beveik 50 dalyvių, o ypač aktyviai sudalyvavo moksleiviai iš Kauno Santaros bei Jono Pauliaus 2-ojo gimnazijos. Pirmą kartą suorganizuotas renginys praėjo sėkmingai, atsiliepimai – teigiami, tad šį geroji patirtis skatins kiekvienais metais tęsti naujai gimstančią tradiciją.

Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė Kauno kolegijos technologijų fakulteto dekanas Dr. Giedrius Gecevičius, džiaugdamasis, kad jo vadovaujame fakultete gimsta naujos tradicijos. Lietuvos Robotikos Asociacijos vadovas 

Daumantas Simėnas pažymėjo, kad Lietuvos pramonėje šios srities specialistų poreikis nuolat didėja, o Pramonės inžinerijos ir robotikos katedros vedėjas Vytautas Čapas akcentavo, kad Automatikos ir robotikos bei Išmaniųjų sistemų studijų programos puikiai išugdo šios srities naujus specialistus, tačiau būtina populiarinti ir apie tai kalbėti plačiajai visuomenei. 

Robotikos darbų parodoje “Robotų garažas – 2021” buvo pristatomi įvairių paskirčių robotai – „Speed Runner“ robotai, mini sumo kovotojai, robo skruzdėlė, žingsniuojantys robotai, 3D spausdinimo pagalba pagamintas robotas, „Egg robot“ daugiafunkcinis robotas, gamyklinis robotukas su valdymo pulteliu, robotai katinai, „Pasigamink pats“ robo konstruktoriai bei didžioji robo platforma, paruošta studentų sukurtoms programoms.

Antroji renginio dalis pasižymėjo atvirų paskaitų ciklu, kurį atidarė UAB „Elinta Robotics“ direktorius Aurelijus Beleckis pavadinimu „Robotizacijos tendencijos Lietuvoje ir pasaulyje“. Antroji ciklo paskaita – „4.0 pramonės revoliucija – Techninė priežiūra“, kurią pristatė UAB „Hollister Lietuva“ personalo verslo partnerė Inga Eidukaitienė bei UAB „Hollister Lietuva“ įrenginių priežiūros grupės vadovas Antanas Vainauskas. Visi verslo srities atstovai akcentavo robotizacijos plėtrą pramonėje ir neabejotiną specialistų poreikį ateityje.

Visi renginyje dalyvavę moksleiviai aktyviai įsitraukė į virtualiai suorganizuotos viktorinos „Ką žinai apie Robotus?“ užduotis. Greičiausi ir sumaniausi,  visas 3 prizines vietas laimėję, buvo moksleiviai iš Kauno Santaros gimnazijos.

O studentai savo žinias ir gebėjimus atskleidė „Mechatronikos“ varžybose, kuriose dalyvavo 6 komandos – iš Kauno, Panevėžio ir Kauno technikos kolegijų.

Varžybų rezultatai:

1 vieta – Kauno kolegijos, TF, Išmaniųjų sistemų studijų programos komanda – „Devinti Smartai“;
2 vieta – Kauno kolegijos, TF, Automatikos ir robotikos studijų programos komanda – „NimNom“;
3 vieta – Panevėžio kolegijos, TF, Elektros ir automatikos įrenginių studijų programos komanda – „EA“.

Renginys pasibaigė paskelbiant viktorinos bei varžybų rezultatus, pasveikinant ir apdovanojant laimėtojus. Prizus įsteigė UAB „Elinta Robotics“, UAB „Hollister“ ir Kauno kolegija.