Gegužės 16 d. Radviliškio r. savivaldybėje vykusiame seminare „Nykstantys kaimai išsineša ir žemės vardą“ Technologijų fakulteto Aplinkos inžinerijos katedros lektoriams Ilonai ir Valdui Urbanavičiams įteiktas Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio padėkos raštas už Radviliškio rajono vietų, susijusių su partizaniniu judėjimu 1945 –1954 metais, įamžinimą interaktyvioje aplikacijoje.
Interaktyviame žemėlapyje galima matyti 38 Radviliškio rajone esančias vietas, susijusias su partizaniniu judėjimu 1945–1954 metais. Žemėlapiu gali naudotis visi besidomintieji partizanų kovomis už Lietuvos laisvę: istorijos mokytojai, mokiniai, smalsuoliai. Interaktyvus žemėlapis papildytas reikšminga informacija apie vietą ir nuotraukomis. Ši interaktyvi aplikacija įtraukta į Pasaulinę žemėlapių galeriją (angl. Living Atlas of the World).
Vietovardžių metų proga surengtame seminare Radviliškyje nagrinėtos gyvenamųjų vietų, kaimų, viensėdžių vardų išsaugojimo, sklaidos ir jų prikėlimo naujam gyvenimui temos. Lektoriai Ilona ir Valdas Urbanavičiai skaitė pranešimus temomis „Istorinės kartografinės medžiagos panaudojimas išnykusių vietovardžių identifikavimui“ ir „Galimybė virtualioje erdvėje užfiksuoti išnykusius kaimus ir prikelti senuosius vietovardžius“.
Kauno kolegijos bendruomenės nariai, turintys sąsajų su Radviliškio r. savivaldybės teritorija, kviečiami pasidalinti žiniomis apie šiame krašte išnykusius kaimus. Kaip teigia Ilona ir Valdas Urbanavičiai, nors kaimai išnyko, jie paliko vardus, o juos iš užmaršties gali prikelti žmonės. Duomenis į žemėlapį galima pateikti užpildant nesudėtingą anketą:
Su partizaniniu judėjimu susijusiomis Radviliškio vietovėmis galima susipažinti pasinaudojus interaktyvia aplikacija:
Daugiau skaitykite laikraščio „Šiaulių kraštas“ 2019 m. gegužės 25 d. numeryje.