2024 m. sausio 9 d. Technologijų fakulteto mokomosiose dirbtuvėse vyko praktinis seminaras „Festool įrankiai medienos apdirbimui ir baldų gamybai“, kurį vedė UAB „Festool LT“ techniniai konsultantai Giedrius Deksnys ir Simonas Padriezas.

Seminaro tikslas – supažindinti su akumuliatorinių ir elektrinių įrankių naujovėmis bei praktiškai pademonstruoti kaip saugiai ir efektyviai su jais dirbti. Šis seminaras pirmiausia buvo skirtas Baldų gamybos technologijų, Pramoninio dizaino bei Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programų studentams, kurie šiuo metu Technologijų fakulteto mokomosiose dirbtuvėse atlieka praktikas. Prie seminaro klausytojų auditorijos prisijungė Pramonės inžinerijos ir robotikos katedros bei Menų ir ugdymo fakulteto dėstytojai, turėjo galimybę artimiau susipažinti su įrankių naujovėmis, galimybėmis ir saugaus darbo taisyklėmis.

G. Deksnys ir S. Padriezas trumpai pristatė „Festool“ įmonės istoriją, kuriai 2025 m. sukaks 100 metų. Įmonė nuo pat įkūrimo gamina įvairius elektrinius ir akumuliatorinius įrankius bei pagalbinę įrangą, kad dailidžių, baldžių, stalių ir statybininkų darbas būtų našus, tikslus ir saugus. Nuo pat įkūrimo įmonė daug dėmesio skiria gaminamos produkcijos patikimumui, ilgalaikiškumui ir saugumui, diegia energiją tausojančias priemones ir kitas naujoves.

Praktinio seminaro metu pristatyti naujausi elektriniai ir akumuliatoriniai įrankiai: akumuliatorinės diskinės pjaustymo staklės CSC SYS 50 EBI, rankinis elektrinis diskinis pjūklas TSV 60 KEBQ-PLUS, smūginis suktuvas TID-18, kraštų šlifavimo mašinėlė ES-ETSC, įvairūs dulkių siurbliai, pagalbinė įranga ir įtaisai efektyviam darbui.

Įmonė Festool daug dėmesio skiria gaminamų įrankių saugai ir saugiam darbui su jais. Daug dėmesio skirta pjaustymo įrankių apsaugos priemonėms, pateikta daug rekomendacijų kaip saugiai dirbti.

Viena iš pagalbinės įrangos naujovių, kuri palengvina darbą – tai egzoskeletas „ExoActive“. Šis įranga padeda dirbančiajam lengvai atlikti sudėtingus darbus virš galvos. Dažant, klijuojate tapetus ar ką nors montuojant prie sienų ar lubų – egzoskeletas suteikia papildomų jėgų pavargus rankoms ir sumažina kaklo apkrovą. Mažesnis fizinis krūvis leidžia dirbti efektyviau, sutelkti didesnį dėmesį darbo kokybei. Reikalingą darbui egzoskeleto jėgą galima keisti ją reguliuojant. Ši įranga yra lengva ir patogi, nešiojama kaip kuprinė, ir gali būti pritaikoma pagal darbuotojo individualų dydį ir veikia nuo 18V akumuliatoriaus.

Seminaro dalyviai ne tik susipažino su naujovėmis, bet taip pat turėjo puikią galimybę išbandyti naujus įrankius dirbtuvėse, apdirbant įvairias medžiagas ir įvertinti jų privalumus. Šis UAB „Festool LT“ seminaras Kauno kolegijos studentams jau antrasis iš eilės. Ateityje planuojama tęsti bendradarbiavimą, organizuojant seminarus įvairiomis temomis.

Straipsnį parengė doc. dr. Gintaras Keturakis