Kūrybinės baldų projektavimo ir gamybos praktikos metu sukurti baldai padovanoti naujiems Kauno „Arkos“ gyvenimo namams. Kauno „Arkos“ bendruomenės bendro gyvenimo namai – vieta, kurioje gyvena žmonės su intelekto negalia, o kartu su jais gyvenimo kasdienybe dalinasi socialiniai darbuotojai ir individualios priežiūros specialistai.

Baldų inžinerinės programos ir pramoninio dizaino inžinerijos programos kūrybinės praktikos metu, baldų projektavimo idėjos yra generuojamos keli mėnesiai prieš prasidedant praktikos laikui. Studentams suteikiamos galimybės nuspręsti, kokį baldą nori suprojektuoti ir pagaminti. Baldų kūrimo procese svarbūs naujo baldo funkcionalumo ir pritaikomumo kriterijai.

Baldų gamybai naudojamas eglės medienos masyvas dėl turimo tvirtumo, ilgaamžiškumo, lengvumo ir tinkamumo apdirbimui savybių. Tokiu būdu, studentai realizuoja savo sumanymus pagamindami spintas, spinteles, stalus, lentynas, kėdes.

Praktikos metu per mėnesį laiko studentai projektavo ir gamino baldus, iš kurių Kauno Arkos bendruomenei padovanoti:

  • staliukas su dviem stalčiais ir lentyna;
  • komoda su lentynomis;
  • spintelė;
  • dėžutė su durelėmis;
  • spinta su septyniais stalčiais.

Baldai projektuojami su „SolidWorks“ programa, kuri suteikia plačias galimybes studentams optimizuoti ir valdyti visą gamybos procesą. Kaip dizaineriai kuria pradinę viziją, o kaip inžinieriai įvertina baldų idėjos techninį procesą, patvirtinant, ar naujo baldo idėja yra įgyvendinama.

Praktikos metu projektavimo procesą koordinavo  Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dėstytojas Žygimantas Kujalavičius ir dr. Anatolijus Šulginas. Medienos dirbtuvėse medžiagos išpjaunamos ir ruošiamos pagal sudarytus brėžinius. Tai apima pjovimo, šlifavimo, gręžimo, surinkimo, sujungimo ir apdailos etapus. Baldų gamybos dirbtuvėse studentams vadovauja dėstytojas Skirmantas Jonikas.

Tikimės, kad sukurti baldai pripildys naujus bendruomenės namus jaukumu ir džiugins kiekvieną čia apsilankantį narį.