„Positive Impact Challenge“ 3 dienų hakatonas tapo galimybe naujų idėjų pristatymui. Pasibaigus hakatonui socialinių įmonių atstovai gavo pasiūlymus produktų ar paslaugų teikimo procesų gerinimui ar atnaujinimui. 2024 m. vasario 12-14 d. šiuos iššūkius priėmė Pramonės inžinerijos ir robotikos katedros Pramoninio dizaino inžinerijos studijų programos studentai: Benas Šalčiūnas, Mindaugas Rimkus, Dovydas Žemaitis, Tadas Čiauška (PDI-2 gr.) ir Justinas Mažeika, Kamilė Žalytė, Žydronė Šaškevičiūtė ir Domantas Žydaitis (PDI-1 gr.). Pasiektas rezultatas – abi komandos pasidalino 4-5 vietas.

Vilnius Tech. centriniuose rūmuose vyko susipažinimas su mentoriais ir įmonių vadovais. Pirmoji komanda sukūrė programėlę, kurios pagalba galima vizualiai pamatyti kaip atrodo tautinė vytinė juosta. Užduotį skyrė organizacija „Syvas”. Tai socialinis verslas, kurio misija yra saugoti Skuodo krašto kultūros paveldą. Direktorė R. Valinskienė papasakojo apie įmonės veiklą, susikūrimo istoriją ir pristatė užduotį, kurią norima išspręsti hakatono metu. Studentai ieškojo skaitmeninimo sprendimų, kurie tarnautų kaip tiltas tarp senosios ir jaunosios kartos. Išgeneruotas sprendimas yra „Vytinės juostos“ programėlė pritaikyta telefonui, skirta 5-9 klasių moksleiviams, norint pagilinti žinias tautinių amatų tematikoje. Sukurtas programėlės prototipas leidžia vizualiai sukurti norimo pločio, spalvų ir raštų vytinę juostą, kurią vėliau galima nuausti su amatininko arba mokytojų pagalba.

Antroji studentų komanda ieškojo praktinių sprendimų Panevėžio kavinės MB „Solidari erdvė“ aptarnavimo proceso tobulinimui, siekiant palengvinti kavinės darbuotojų darbo procesus. Studentų pasiūlytas sprendimas adaptuotas ypatingų poreikių turintiems darbuotojams, kuomet naudojant programėlę padedama greičiau atpažinti, suskaičiuoti grynuosius pinigus ir klientui atiduoti tikslią grąžos sumą.

Dalyvavimas hakatone paremtas intensyvia darbo aplinka ir ribotu laiku, kas paskatina dalyvaujančiųjų kūrybiškumą ir leidžia greitai generuoti inovatyvias idėjas. Pasiekti rezultatai atspindėjo studentų pastangas ieškant efektyvių ir kūrybiškų sprendimų socialiniams verslams.