Lapkričio 7–18 dienomis Technologijų fakultetas su Maisto ir agrotechnologijų katedra priešakyje įgyvendino pirmąjį kartą Kauno kolegijoje realizuotą mišriąją intensyviąją „Eramus+“ programą (angl. Blended Intensive Programme, BIP) „Principles of sustainable food production, including only local products of the region“.

Mišrioji intensyvioji programa – tai trumpalaikė ir intensyvi „Erasmus+“ akademinių mainų programa, kurią įgyvendina bent trys užsienio aukštosios mokyklos, esančios bent trijose „Erasmus+“ programos šalyse. Tokių programų tikslai: suburti studentus, pasirinkusius skirtingų krypčių studijas; pasitelkti inovatyvius mokymo(si) metodus; inicijuoti tarptautinių ir tarpdisciplininių mokymo programų kūrimą, ir kita.

Pirmąjį kartą kolegijoje įgyvendintos programos dėka Kaune lankėsi studentai iš Rezeknės technologijų akademijos (Latvija) ir Varšuvos gyvybės mokslų universiteto (Lenkija). Vizito bei mišriosios intensyviosios programos tikslas – sudaryti sąlygas dalyviams artimiau susipažinti su tvarios maisto gamybos principais, įvertinti su tuo susijusią situaciją regione ir priimti sprendimus, grįstus įgyvendintų tyrimų rezultatais, pastarosios gerinimui.

Pirmoji programos dalis, vykusi virtualioje erdvėje nuotoliniu būdu, dalyvių žinių bagažą papildė informacija maisto tvarumo tema: intensyvaus maisto vartojimo pasėkmės, atliekų tvarkymo būdai, kita. Vėliau studentai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose ir gilinosi į maisto likučių, pakuočių antrinio panaudojimo subtilybes, beprasmiško vartojimo priežastis ir prevencines priemones. Atvykę į kolegiją programos dalyviai iš užsienio šalių drauge su maisto technologijos bei gastronomijos ir maitinimo organizavimo studijų studentais (Kauno kolegija) ėmėsi tvarios maisto gamybos, pritaikydami anksčiau įgytas teorines ir praktines žinias.

Įpusėjus projektui Kaune, vyko tarptautinis konkursas „Maisto technologas 2022“ (angl. Food technologist 2022“). Konkursas suorganizuotas jau septintąjį kartą, o jo tikslas – skatinti studentų kūrybiškumą ir savarankiškumą, lavinti jų profesinius gebėjimus gastronomijos, maisto technologijos ir saugos, tvarios gamybos srityse. Kitaip nei ankstesniais metais, dalyvių komandos buvo mišrios – kiekvieną grupelę sudarė tiek Lietuvos, tiek Latvijos, tiek Lenkijos studentai. Kaip ir buvo įprasta iki pasaulinės COVID-19 pandemijos pradžios, taip ir šiais metais renginį sudarė dvi dalys, t. y. teorinė, kuomet yra laikomas žinių patikrinimo testas, ir praktinė. Būtent pastarosios įgyvendinimui konkurso dalyviai taikė tvarios patiekalų gamybos principus. Studentai, iš anksto informuoti apie turimus maisto produktus, turėjo apgalvoti, kaip kuo geriau juos panaudoti, siekiant išvengti net ir minimaliausio likučių švaistymo, kaip vėliau pasielgti su panaudotomis pakuotėmis.

Keturios studentų komandos, pasitelkusios turimas žinias ir išmonę, konkurso komisijai paruošė ir pristatė: tartą su vištiena ir burokėlių padažu; vištienos kepsnelius su kietuoju sūriu, batatų piurė ir grybu padažu; falafelius su grybais, marinuotais burokėliais ir keptais batatais; grybų blynelius su batatų koše ir paprikų padažu. Programos dalyviai kulinarinę skonių kelionę pratęsė ir projektą uždarė restorane „Kuchmistrai“, įsikūrusiame Zyplių dvare ir garsėjančiame lietuviška dvariška virtuve, puoselėjamu Lietuvos didikų virtuvės paveldu.

Akimirkos iš konkurso „Maisto technologas 2022“ ir programos uždarymo, vykusio Zyplių dvare: