Šiuos mokslo metus Maisto technologijos studijų programos II kurso studentai pradėjo ypatingai – pirmieji praktiniai Augalinio maisto technologijos užsiėmimai vyko Kauno kolegijos puoselėjamame sode. Šiame sode gausu įvairių augalų, tarp jų – obelų, sedulų, vynuogių, kultūrinių šermukšnių ir kitų uogų, kurios ne tik puošia aplinką, bet ir tampa vertinga mokomąja medžiaga.

MT-3 grupės studentai, kartu su dėstytoja dr. Aušra Šimonėliene, pradėjo fermentacijos technologijos praktikas gilindamiesi į pirmąjį žingsnį – žaliavos pažinimą. Jie mokėsi atpažinti kokybišką žaliavą, suprasti, kada ji tinkamai sunokusi ir paruošta perdirbimui, bei kokie technologiniai faktoriai yra svarbūs žaliavos kokybei išlaikyti. Juk, kaip dažnai sakoma, tik iš aukštos kokybės žaliavos galima pagaminti kokybišką produktą.

Džiugu, kad Kauno kolegijos Technologijų fakultete Maisto ir agrotechnologijų katedroje, studentams suteikiama galimybė patiems iš arti pamatyti visą maisto gamybos procesą – nuo daržo ar sodo iki stalo. Ypač smagu, kad ši gamybos grandinė yra itin trumpa, nes kolegijos sodas yra visai šalia, tiesiog kolegijos kieme. Tai leidžia studentams patirti ir išmokti praktinių įgūdžių čia pat, realioje aplinkoje.

Džiugina ir tai, kad studentai su dideliu entuziazmu priėmė šį praktinį užsiėmimą. Galime drąsiai teigti, kad šiandien ugdome žingeidžią, kūrybingą ir darbščią būsimų maisto technologų kartą, kuri yra pasirengusi kurti aukštos kokybės maisto produktus.