Kauno kolegijos Technologijų fakulteto Medijų technologijų studentai turi galimybę naudotis šiuolaikiškomis ir moderniomis mokymosi priemonėmis – nuo šiol produktų pakuočių prototipai bus kuriami naudojantis Esko Graphics įranga.

Perkant bet kokį produktą, pirmiausia dėmesys krypsta į jo pakuotę. Jos išvaizda, dizainas dažnai gali nulemti sprendimą, kurią prekę įsigyti, kai svarstomi įvairūs variantai. Pakuotės kokybė, pagaminimas, išvaizda priklauso ne tik nuo profesionalų komandos, bet ir nuo įrankių, kuriais jos yra gaminamos. Labai svarbūs ir technologiniai sprendimai, medžiagos. Prieš pradedant pakuotės gamybą, visuomet kuriamas jos prototipas. Tai galima daryti įvairiomis priemonėmis, tačiau visame pasaulyje išsibarstę profesionalai labai vertina specializuotus Esko Graphics produktus pakuotėms, jų išklotinėms, 3D vizualizacijai kurti.

Kauno kolegija yra vienintelė mokymo institucija Lietuvoje, įgijusi teisę mokymo tikslams naudoti pagrindinius Esko Graphics paketus Artios Cad ir Studio nemokamai. Artios Cad yra pasaulyje populiariausia pakuotės dizaino projektavimo programinė įranga, o Studio leidžia idėjas pamatyto  3D formatu. Teisė naudoti šią programinę įrangą Medijų technologijų katedrai suteikta po to, kai Vilūnė Grigaitė ir Virginijus Valčiukas, du šios katedros dėstytojai, balandžio 15–19 dienomis išklausė savaitės trukmės kursą Esko Graphics mokymo centre Gente, Belgijoje.

Medijų technologijų katedros dėstytojas V. Valčiukas pastebi, kad šią programinę įrangą naudoja ir Lietuvos verslo įmonės. Sukurti maketus galima naudojantis daugeliu kitų programų, tačiau Esko Graphics išsiskiria tuo, kad iškart galima sukurti prototipą, išklotinę, pasidaryti 3D vizualizaciją, ją sukioti erdvėje, peržiūrėti. Pridurtina, kad galima pasirinkti įvairias medžiagas ir kurti ne tik popieriaus-kartono, bet ir lanksčias pakuotes (maišelius) bei kt. Tai, anot dėstytojo, aktualu dėl sparčiai augančių pakuočių gamybos apimčių.

Ši programinė įranga bus naudojama praktiniam mokymui su naujai įsigyta Valiani pjaustymo įranga: pagal sukurtą maketą naudojant įvairias medžiagas bus galima išpjauti reklaminių ir grafinių produktų išklotines.