Šimtmetį švenčiantis Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas Kaune kvietė į didžiausią botaninę vasaros šventę „Kvapų naktis 2023“, kuri šiemet vyko net dvi dienas – penktadienį ir šeštadienį (liepos 21–22 d.). Vienas iš renginių, puošusių šventinę programą – jau devintus metus gyvuojantis „Kūrybos podiumas“. Renginio idėja – pristatyti talentingus Lietuvos kūrėjus bei parodyti originalius jų kūrinius.

Galima pasidžiaugti, kad Edita Gajauskienė – Kauno kolegijos Technologijų fakulteto Maisto ir agrotechnologijų katedros lektorė, teisininkė pristatė savo prekių ženklo „Maži dideli“ lininių gaminių kolekciją, dekoruotą sesės tautodailininkės, meno kūrėjos Elvitos Šeputaitės karpiniais.

Kolekcijos visi gaminiai lininiai, todėl ir karpinių spalvos parinktos ramios, natūralios iš gamtos. Seserys šiai kolekcijai spalvas rinkosi pagal mėlyną lino žiedą, trapius bei žalius jo lapelius ir juodą žemę, kurioje jis auga.

Kolekciją demonstravo Vitalija Maksvytė – rašytoja, konsultantė, dula; Roberta Young – moteris, sukūrusi saugią erdvę susitikimui su savimi; Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narės: Vilma Mikalainienė, Enrika Švenytė, Kantautė Augaitytė ir kitos aktyvios bei verslios moterys, neabejingos linui. Mažiausia podiumo dalyvė – vos 9 mėnesių mažylė. Kiekviena kolekcijos suknelė pabrėžė vilkėjusios moters išskirtinumą ir individualų grožį. Čia nėra amžiaus, kūno sudėjimo ar užimamų pareigų apribojimo.

E. Gajauskienė laisvalaikiu kuria autorinius lininius gaminius – nešiokles, stalo takelius, servetėles, lininius rūbus vaikams ir suaugusiems. Ji taip pat 2021 m. Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode vykusiame renginyje „Kvapų naktis” pristatė lininių suknelių ir nešioklių kolekciją „Jaučiu tave”, 2022 m. – lininių suknelių ir nešioklių kolekciją „Mano rankose visas pasaulis”. 2022 m. Rumšiškių kultūros centre E. Gajauskienė kartu su mama tautodailininke Birute Šeputiene ir sese tautodailininke, meno kūrėja E. Šeputaite pristatė bendrą šeimos kūrybos darbų parodą.

Maisto ir agrotechnologijų katedros vedėja dr. Inga Kraujutienė džiaugiasi įvairiapuse dėstytojos E. Gajauskienės veikla ir jos išskirtinėmis savybėmis, skatinančiomis tobulėti ir su studentais dirbti kūrybiškai.