Vyndarių forumas, įvykęs kovo 8 d., lydimas diskusijų ir pristatymų, paskatino apžvelgti vyndarystės Lietuvoje ypatumus ir neatrastas galimybes, leidžiantis į kelionę link profesionalaus vyndarystės meno.  Nors dažnai vyndarystė siejama su pietų Europos šalimis, kur šiltas klimatas ir saulėta aplinka sudaro palankias sąlygas vynuogynams, pastaruoju metu ši senovinė tradicija vis labiau įsitvirtina Lietuvoje.

Vyndarių forume savo mintimis pasidalino G. Kaukas ,,GERI METAI” vyninės savininkas, vertinant vyno kokybei keliamus reikalavimus, vyndarių kooperaciją ir lietuviškų vaisių–uogų vynų žinomumo Lietuvoje didinimo galimybes.

Susipažinti su vynuogynų kultūros istorija Ispanijoje pakvietė profesijos mokytojas D. Rosado Chacón, atpasakojęs, kad Andalūzijos regione vynas laikomas socialinio bendravimo pretekstu, tinkamas prie užkandžių („Tapas“) ir įvardijamas kaip puiki alternatyva vyną derinant su įvairiais maisto produktais.

M. Sobe (Lenkija) eksperimentinių tyrimų vadovas pristatė eksperimentinių tyrimų rezultatus apie vynuogių veisles, galinčias prisitaikyti prie nepalankių oro sąlygų, atsparias miltligei, grybeliams. Atsparumas grybeliams siejamas su skirtingu pektinų kiekiu, pektinų struktūra ir fenolinių medžiagų kiekiu, palyginti su įprastinėmis vynuogių veislėmis.  Tyrėjo teigimu, šios vynuogių veislės atliks lemiamą vaidmenį pertvarkant žemės ūkį ir siekiant ES tikslo iki 2030 m. 50 proc. sumažinti purškiamų cheminių preparatų kiekį, turėti geresnį CO2 balansą.

Pristatant vynuogininkystės aktualijas Lietuvoje pažymėta, kad naminio vyno gamyba reikalauja nemažai laiko ir pastangų, įskaitant vynuogių paruošimą, fermentaciją, vyno brandinimą, filtravimą ir galiausiai išpilstymą į tarą. Šis procesas reikalauja nuolatinės priežiūros, žinių ir aistringumo, kuriuo pasižymi Lietuvos vyndariai. Kaip pažymi A. Starkus ,,Vyno žurnalas” redaktorius, ,,Vyno klubas” steigėjas „vyno pasaulyje daug kas priklauso nuo gamtos, o žmonių darbo pastangos, ne visada akivaizdžiai matomos“.  Vyndarystė Lietuvoje atsiskleidžia kaip iššūkių pilnas kelias, kurį pasirinkęs susiduri su įvairiais klimatiniais, teisiniais bei rinkos aspektais.