Šių metų pavasarį Kauno kolegija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VŠĮ „TvEuropa“.  Šio gražaus bendradarbiavimo iniciatoriais buvo Technologijų fakulteto, Medijų technologijų katedros doc. dr. Renata Gudaitienė ir Informatikos katedros doc. dr. Rimantas Plėštys. Bendradarbiavimo išdava tapo dešimties dokumentinių laidų ciklas „Lietuvos ženklai prie Laptevų jūros“, prodiusuojamas Algirdo Žvinakevičiaus (režisierius Justinas Lingys, scenarijaus autorė Inga Berulienė), kurios pradedamos rodyti jau nuo 2020 m. gruodžio 13 d. (11 val.) per „Lietuvos ryto“ televiziją. Laidų metu galėsite išgirsti ir to meto įvykių, ir vykusių ekspedicijų į Lenos deltoje esančias salas, dalyvių gyvus liudijimus, nutikusias įdomias istorijas, kartais kurioziškas situacijas.

Dar 2019 metais Kauno kolegijos Technologijų fakulteto minėtieji dėstytojai priėmė iššūkį atgaivinti trisdešimties metų senumo įvykius, susijusius su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimu, ir pristatyti juos visuomenei. Bendradarbiaujant su Kauno IX fortu buvo parengta fotografijų paroda „Lietuvos nepriklausomybės ženklai prie Laptevų jūros 1989 metais“,  kuri buvo pristatyta ir eksponuota ne tik Kauno kolegijoje, bet ir kitose Lietuvos vietose, tokiose kaip Kauno techninio profesinio mokymo centre, Šiaulių universitete, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje. 

Kuriamam VŠĮ „TvEuropa“ laidų ciklui buvo nufilmuoti kai kurie interviu, sukurtos senų nuotraukų animacijos ir istorinių objektų vizualizacijos, atgaivinant istorinius faktus, objektus ir „Lena‘89“ ekspedicijos prisiminimus. Prie laidų medžiagos kūrimo prisidėjo ne tik dėstytojai, bet ir Medijų technologijų katedros studentai Kristupas Vitkus, Ignas Ambrazas ir Gvidonas Kybartas. Laidose atkuriami istoriniai įvykiai, kurių metu buvo mestas iššūkis tuometinei sovietų valdžiai, nukankinusiai šimtus tūkstančių Lietuvos gyventojų atšiauriose Sibiro žemėse, parodomi dar išlikę ir jau prarasti istoriniai objektai, tremties aukoms atminti pastatyti paminklai. 

Laidų ciklas „Lietuvos ženklai prie Laptevų jūros“ bus rodomas š. m. gruodžio ir 2021 metų sausio ir vasario mėnesiais. Tad kviečiame visus norinčius nuo 2020 m. gruodžio 13 d. dešimt sekmadienių maloniai praleisti laiką su „Lietuvos ryto“ televizija.