Balandžio 29 d. įvyko 15-oji respublikinė studentų mokslinė – praktinė konferencija “Inovacijų taikymas technologijose” (ITT), kurią organizavo Kauno kolegijos Technologijų fakultetas. Ši konferencija, jau tapusi tradicine ir žinoma tarp studentų, kasmet pasižymi dalyvių gausa. Šįkart buvo sulaukta beveik 200 dalyvių.

Šiais metais plenarinėje sesijoje savo žiniomis ir patirtimi su studentais dalinosi įvairių sričių specialistai.

Darnaus vystymosi ekspertė Audronė Alijošiutė-Paulauskienė savo pranešime „Europos žaliasis kursas: kaip jį įgyvendinsime Lietuvoje?“ pristatė veiksmų gaires, skirtas šalies ekonomikos tvarumui užtikrinti, akcentavo efektyvaus išteklių naudojimo svarbą.

Tyrimų ir naujų gaminių vystymo komandos vadovas, vyr. inžinierius ir dizaineris tarptautinėje įmonėje Granberg AS dr. Virginijus Urbelis skaitė pranešimą apie asmens apsaugos priemonių pramoninį dizainą ir inovacijas. Jis pristatė įvairioms pramonės šakoms (statybų sektoriui, kariuomenei, policijai ir kt.) skirtas sertifikuotas apsaugines pirštines bei ekstremaliai atsparias pjūviams, dūriams, plėšimui, dildymui, karščiui patentuotas megztines medžiagas. Džiugu, kad būtent šios įmonės gaminiai yra gavę prestižinius pasaulinio „Red Dot“ dizaino apdovanojimus.

Produkto vadybininkas Agrokoncerno įmonių grupėje Mindaugas Kavaliūnas, atsakingas už išmaniosios programos „Agrosmart ūkiams 2.1“ vystymą ir sklaidą, studentus supažindino su inovatyvių sprendimų diegimo šalies ūkiuose galimybėmis. Pateikė pavyzdžių, kaip palydovinės nuotraukos naudojamos laukų vertinimui, paaiškino, kodėl svarbūs dirvožemio tyrimai ir kaip sudaromi tiksliojo tręšimo, purškimo ir kiti panašaus pobūdžio žemėlapiai.

Kauno kolegijos absolventas, kokybės vadovas žuvininkystės produktų perdirbimo įmonėje UAB “Gonas” Julius Maslauskas pristatė pagrindines saugaus maisto taisykles. Paaiškino, kaip pasirinkti viešojo maitinimo įstaigą ir kaip sužinoti, ar maisto produktai yra kokybiški bei saugūs.

Antrojoje renginio dalyje trylikoje paralelinių sesijų pranešimus skaitė studentai iš įvairių Lietuvos aukštųjų mokyklų. Buvo perskaityta virš 70 pranešimų įvairia tematika. Studentai nagrinėjo tvaraus teritorijų planavimo klausimus, analizavo gamybos procesų automatizavimo žemės ūkio sektoriuje galimybes, apžvelgė inovatyvias maisto technologijas, pristatė inovatyvius multimedijos produktus, kuriuos galima pritaikyti tiek versle, tiek švietimo sektoriuje, apžvelgė pramoninio dizaino ir tvarios baldų gamybos procesus, daug dėmesio buvo skirta informacijos ir ryšio technologijoms bei kibernetinio saugumo užtikrinimo priemonėms.

Kaip teigia Technologijų fakulteto prodekanė dr. Irma Spūdytė, svarbu ne tik įtraukti studentus į tyriminę veiklą bei paskatinti juos atliktų tyrimų rezultatus pristatyti konferencijoje, – konferencijos organizatoriai didelį dėmesį skiria atliktų tyrimų ir pranešimų kokybei. Todėl jau keletą metų kiekvienoje paralelinėje sesijoje yra renkamas geriausias pranešimas. Vertinamas tyrimo temos aktualumas ir naujumas, pranešimo struktūros aiškumas, vaizdinių priemonių tinkamumas ir įvairovė, išvadų pagrįstumas ir jų atitikimas uždaviniams, laiko reglamento laikymasis, pristatymo kalbos rišlumas bei atsakymų į užduotus klausimus tikslumas.

2021 m. geriausieji pranešimai.