Elektros inžinerijos ir energijos inžinerijos studijos jaunimui atveria itin plačias galimybes kurti karjerą ir, ne mažiau svarbu, prisidėti prie esminių pokyčių visuomenės tarpe. Baltijos regione pirmaujanti energetikos ir atsinaujinančios energijos bendrovė „Ignitis grupė“ skatina studentus prisidėti prie tvarios ateities pagrindo – išmanios ir modernios žaliosios energetikos – kūrimo.

„Ilgą laiką inžinerinės specialybės Lietuvoje populiarumu nusileido socialinių ar humanitarinių krypčių studijoms. Energetikos sektoriuje trūksta specialistų, todėl būtina užtikrinti jų pritraukimą į darbo rinką. Dėl to ir toliau planuojame ne tik steigti stipendijas, bet ir tęsti šviečiamąją veiklą – pažindinti moksleivius su energetikos sektoriumi ir jo galimybėmis“, – sako G. Žlibinienė.

Stipendijos yra įvairias energetikų iniciatyvas vienijančios informacinės ir edukacinės programos #EnergySmartSTART dalis. Anot G. Žlibinienės, trečius metus skiriamos stipendijos yra papildoma paskata pasirinkti energetikos studijos, ir gali prisidėti prie energetikos bei inžinerijos specialybių populiarumo didinimo.

Kauno kolegijoje prie „Ignitis grupė“ sukurtos iniciatyvos buvo pakviesti prisijungti Automatikos ir robotikos studijų programos I ir II kurso studentai. Bendra Technologijų fakulteto studentams skiriamų stipendijų suma – net 30 tūkst. eurų. Finansine parama siekiama prisidėti prie sklandesnės studentų, kilusių iš mažesnių Lietuvos miestų ir miestelių, bei studentų, prisidedančių prie projektinių ar savanoriškų veiklų, susijusių su energetika, profesinės ateities.

Daugiau informacijos apie „Ignitis grupė“ stipendijas Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams galite rasti čia.

#EnergySmartSTART programa vienija įvairias energetikos įmonių iniciatyvas, kurių tikslas – sudominti ir įtraukti žmones į ateities energetikos kūrimą. Studentai, moksleiviai ir visi, besidomintys Lietuvos energetika, kviečiami geriau pažinti šį sektorių. Sužinokite daugiau ir prisijunkite, kuriant energetiškai sumanų pasaulį!