Kovo 11–15 d. Kauno kolegijos studentai iš Technologijų fakulteto, Menų ir ugdymo fakulteto, Verslo fakulteto ir Medicinos fakulteto dalyvavo Tamperės taikomųjų mokslų universiteto (Suomija) organizuojamame renginyje-hakatone „Sprint Innovation Festival“.  

„Sprint Innovation Festival“ yra vienas iškiliausių kasmetinių inovacijų ir technologijų renginių, į kurį įsitraukia aukštųjų mokyklų studentai, verslo įmonės, nevyriausybinės organizacijos, įvairių sričių ekspertai ir mokslininkai. Šiemet renginyje dalyvavo studentai ir iš kitų šalių: VIVES taikomųjų mokslų universiteto (Belgija), Würzburg-Schweinfurt taikomųjų mokslų technikos universiteto (Vokietija) ir Tamperės taikomųjų mokslų universiteto (Suomija). 

Dalyviams skiriamo projekto užduotis buvo pagal pasirinktą projekto temą išryškinti pagrindinę problemą ir pateikti jos sprendimo būdus.

Dalyviai rinkosi užduotį iš šių projektų krypčių: 

  • psichinė ir fizinė gerovė darbo vietoje;
  • žiedinės ekonomikos integravimo sprendimai;
  • studentų verslumo rėmimas;
  • tarptautinių studentų integracija Tamperėje;
  • socialinio verslumo skatinimas.

Hakatone „Sprint Innovation Festival“ suformuotos tarpdisciplininės ir tarptautinės studentų komandos sprendė pasirinkto projekto užduotis, o Tamperės taikomųjų mokslų universiteto socialiniai partneriai siūlė įvairias sprendimų perspektyvas, teikė problemos sprendimo įžvalgas ir rekomendacijas. Teikdami paramą ir skatindami komandas kurti inovatyvias idėjas, mentoriai lydėjo studentus viso proceso metu. Dalyviai, spręsdami užduotis, ugdė tokius meta-įgūdžius kaip komandinis darbas, verslumas ir kūrybiškumas.

Pramoninio dizaino inžinerijos studijų programos studentė Kotryna Pačėsaitė pasirinkusi projekto  temą „Studentų verslumo skatinimas“, atsitiktiniu rangavimo būdu užduotį įvykdė komandoje kartu su studentais iš Suomijos TAMK universiteto.  

Didžiajame renginio finale ekspertų komisija ir projektų mentoriai vertino dalyvių sugeneruotus sprendimus ir išrinko geriausius. Kotryna Pačėsaitė kartu su komanda komisijai pristatė sprendimus, kuriais galima būtų padidinti Tamperės miesto studentų antrepreneriškumą. Sukurta mobiliąja aplikacija „InPro“ (sudaryta iš žodžių junginio „Independent Professional“) yra siekiama sukurti jaunų žmonių bendruomenę iš skirtingų mokslo ir praktikos sričių, kurie galėtų vieni su kitais bendradarbiaudami padėti vystyti verslo idėjas ir adaptuoti įvairius IT, marketingo, fotografavimo ir vaizdinio turinio pateikimo įrankius. 

Kotryna Pačėsaitė kartu su savo komanda pelnė geriausios idėjos pripažinimą studentų verslumo skatinimo kategorijoje, kurioje varžėsi dar 8 komandos. Kotrynos teigimu, „didžiausias apdovanojimas buvo galimybė susipažinti su skirtingų sričių specialistais ir sukurti profesinį santykį, kuris galbūt bus pradžia mūsų idėjos įgyvendinimui. Dalyvavimas šiame inovacijų festivalyje suteikė galimybę susipažinti su skirtingose srityse dirbančiais ar besimokančiai žmonėmis, iš kurių galėjome pasimokyti ir sukurti ilgalaikius ryšius“.