2020 m. lapkričio mėn. 9–20 d. laikotarpiu dr. Janis Kaminskis nuotoliniu būdu (naudojant „Google Hangout Meet“ įrankį) vedė teorinius bei praktinius užsiėmimus aukštosios geodezijos ir geomatikos (geografinių ir tematinių informacinių sistemų) tematikomis Kauno kolegijos Technologijų fakultete Geodeziją studijuojantiems studentams.
Intensyvaus kurso apie aukštąją geodeziją ir geomatiką mokymosi metu perteiktos žinios buvo integruojamos į aukštosios geodezijos bei geografinių ir tematinių informacinių sistemų studijų dalykus bei padėjo formuoti studentų suvokimą apie Baltijos šalių žemės aukščių sistemas ir jų tikslumą, INSPIRE direktyvą, geoduomenų standartizavimą. Praktiniai užsiėmimai buvo vedami naudojant specializuotą programinę įrangą „Gravsoft“ žemės gravitacinių laukų ir poslinkių modeliavimui, priežasčių ir pasekmių įvertinimui. Dr. J. Kaminskis Geodezijos studijų programos studentus supažindino su naujausia vertikalių kampų matavimo technologija „QDaedalus“, astronominių koordinačių ir azimutų nustatymo metodais. Geodezinių ir kartografinių bei Baltijos jūros kadastro praktinių projektų rengimui ir uždavinių sprendimui dėstytojas panaudojo erdvinių duomenų rinkinius. Studentai paskaitų metu praturtino profesinės užsienio kalbos terminų žodyną, lavino komunikavimo anglų kalba gebėjimus.
Dr. J. Kaminskio paskaitos buvo įdomios ir reikšmingos. Jų metų studentai įgijo naujų profesinių žinių bei susipažino su matavimų inžinerijos inovacijomis. Mokslininkas savo patirtimi pasidalijo ne tik su Kauno kolegijos studentais, bet ir su Aplinkos inžinerijos katedros darbuotojais, kadangi Kauno kolegija ir Rygos technikos universitetas bendradarbiaujant atlieka aktualias mokslo taikomąsias veiklas.
„Paskaitų metu studentai turėjo galimybę artimiau susipažinti su Rygos technikos universitete vykdomais tyrimais, tai išplėtė jų profesinio suvokimo ribas, leido sužinoti Latvijos pasiekimus matavimų inžinerijos srityje. Sukaupę naują informaciją studentai drąsiau rinksis galimybę studijuoti pagal mainų programas, atlikti praktikas užsienio universitete, o tuo pačiu aktyviau ugdys profesines ir asmenines kompetencijas“, – džiaugiasi Technologijų fakulteto Aplinkos inžinerijos katedros vedėja dr. Ina Živatkauskienė.