Birželio 20 d. – liepos 8 d. studentai iš Belgijos, Rumunijos, Suomijos, Ukrainos, Sakartvelo ir Lietuvos dalyvavo mišrioje vasaros stovykloje „Taikomoji kibernetinė sauga: nuo teorijos iki praktikos“ (angl. Applied Cyber Security: from Theory to Practice).

Net tris savaites trukusį aktyvų mokymąsi ir kultūrines veiklas vainikavo dalyvių galutiniai pristatymai, kurie pasižymėjo kūrybiškumu, inovacijomis ir perspektyvomis.

„Praėjusią savaitę matėme spinduliuojančius šypsenomis studentų veidus, išsinešančius žinias, patirtį ir idėjas. Stovyklos dalyviai ne tik mokėsi paskaitose ir praktiniuose užsiėmimuose, tačiau pažino ir Lietuvos didžiuosius miestus, Vilnių ir Kauną, šalies kultūrą. Kartu jie leido laisvalaikį, artimiau pažino vienas kitą. Tikiu, kad tai prisidės prie saugesnės kibernetinės erdvės visame pasaulyje“, – įspūdžiais dalijasi Technologijų fakulteto dekanas dr. Giedrius Gecevičius.

Dalyviai turėjo galimybę gilintis į technologijų pokyčius, kibernetinės saugos rizikos vertinimą, saugumo užtikrinimo procesus, sprendimus bei stebėseną, kitų grėsmių saugą ir dar daugiau. Vasaros mokyklos metu užsiėmimus ir paskaitas vedė profesionalūs lektoriai: Francisco de Vitorijos universiteto (Ispanija) mokslininkas ir praktikas Robert Maxwell taip pat kompanijos „Accenture“ kibernetinės saugos ekspertas Arnaud Denis iš Latvijos, Kauno kolegijos kibernetinės saugos specialistai Gintaras Butkus bei Mindaugas Zmitruliavičius.

Paskutinę vasaros stovyklos dieną dalyvių žinios buvo patvirtintos įteikiant sertifikatus.

Ši stovykla bei kiti tarptautiniai renginiai atliepia vienus pagrindinių Kauno kolegijos strateginių tikslų – inovatyvių technologijų vystymą ir taikymą, žinių perdavimą ir poveikį sėkmingam visuomenės augimui taip pat šalies ir institucijos žinomumo didinimą tarptautinėje erdvėje.