Kaip apie vandenį pasakytų prancūzų rašytojas ir humanistas Antuanas de Sent Egziuperi: „Netinka sakyti, kad tu būtinas gyvybei – tu pats esi gyvybė. Tu pats didžiausias turtas pasaulyje”. Išgyvenus istorinę 2022-ųjų sausrą Europoje, tenka pripažinti, kad pasauliui gyvybiškai svarbaus turto esama gerokai mažiau nei daugelis galėtų pagalvoti. Sistemingai mažėjant gėlo vandens atsargoms, esama situacija tiek mokslininkų, tiek praktikų neretai yra pavadinama krize.

Kiekvienais metais Europoje yra sunaudojami nesuvokiami kiekiai vandens – 84 gigatonos – 84 milijardai tonų. Manoma, kad jau 2025 metais Didžioji Britanija susidurs su gėlo vandens tiekimo problemomis, o 2040 metais – su rimtu pastarojo stygiumi. Nors Lietuvoje yra fiksuojamas gėlo vandens perteklius, pasaulinės vandens krizės, tikėtina, nepavyks išvengti – mokslininkai vis dažniau prabyla apie eksportą kitoms Senojo kontinento valstybėms.

Kovo 22 dieną, minint ypatingą reikšmę tarptautinėje arenoje įgyjančią Pasaulinę vandens dieną, Technologijų fakulteto Maisto ir agrotechnologijų katedra ir Medicinos fakulteto Medicinos technologijų ir dietetikos katedra organizuoja mokslinę-praktinę konferenciją „Vandens išteklių išsaugojimas darnaus vystymosi kontekste“. Renginio tikslas – skatinti studentus, dėstytojus, mokslo ir verslo subjektus domėtis kokybiško vandens išteklių apsauga ir įtaka žmogaus sveikatai, darniu vystymu; ugdyti sąmojingumą; sudaryti sąlygas diskusijai, taip skatinant tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

Neabejingi susiklosčiusiai gėlo vandens situacijai Europoje ir pasaulyje, besidomintys pastarojo išteklių panaudojimu ir teikiama nauda, suinteresuoti sąmoningos ateities kūrimu yra kviečiami nepraleisti progos ir sudalyvauti nuotoliniu būdu vyksiančioje konferencijoje. Būtina dalyvių registracija, kurios formą rasite čia. Registracija bus vykdoma iki kovo 20 dienos.

 

Konferencijos laikas: 13.00 val.

Renginio trukmė: 4 val.

 

Visiems renginio dalyviams bus išduodami elektroniniai pažymėjimai, įrodantys apie dalyvavimą konferencijoje „Vandens išteklių išsaugojimas darnaus vystymosi kontekste“.

Iškilus papildomiems klausimams kreiptis į renginio organizatorę Indrę Venclovienę el. p. adresu indre.vencloviene@go.kauko.lt