Agroinovacijų plėtra, žemės ūkio atnaujinimo per technologijas poreikis spalio mėnesio vidurį sutraukė agroverslo pasaulio interesantus į tarptautinius Lietuvoje vykusius renginius. Spalio 12–13 dienomis vyko pirmasis AgriFood Tech Hackathon Lietuvoje, o spalio 17 dieną – Agroverslo forumas 2019. Pasisemti žinių ir patirties bei sekti agroverslų naujoves į renginius vyko ir trečio kurso Kauno kolegijos Agroverslų technologijų studijų programos studentai.

Spalio 12–13 dienomis vykusiame AgriFood Tech hakatone Vilniuje jaunieji kūrėjai siūlė idėjas efektyviam žemės ūkiui „agrifood tech“ srityje. Anot organizatorių, hakatone buvo siekiama apjungti ūkininkavimo, robotikos, dirbtinio intelekto, duomenų analizės, inžinerijos ir verslo žinias tam, kad būtų sukurti pirmieji lietuviški startuoliai agrotechnologijų srityje.

Tarp nominantų išskirta „WasteHut“ komanda, kuri pasiūlė maisto perdirbimo stoteles, kuriose žmonės galėtų atnešti maisto atliekas perdirbimui. Antrąją vietą užėmė „AgroFoto“ komanda, kuri pasiūlė plataus spektro nuotraukomis iš viršaus identifikuoti užkrėstus grūdus, siekiant išvengti nereikalingų chemikalų intervencijų, taršos ir išlaidų. Trečiąją vietą užėmė „SZLA“ komanda, pabrėžusi pluoštinės kanapės svarbą ir panaudojimo galimybes.

Kauno kolegijos komandą sudarė penki trečio kurso agroverslų technologijų studentai. „Mes buvome išsikėlę tikslą pagaminti purkštuvą, kuris dozuotų chemijos koncentraciją purškiant naktį, kad ūkininkai, dirbantys naktimis, patirtų kuo mažiau nuostolių, o darbas ir chemija suveiktų tiksliai, nebūtų perdozuojama tirpalo ir taip nuo pesticidų būtų saugoma mus supanti aplinka “, – plėtotą ir pristatytą idėją atskleidžia Vaidmantas Kvedys, Kauno kolegijos komandos narys.

Kaip pasakoja agroverslų technologijų studentas, hakatone dalyvavusios komandos daug diskutavo ir sėmėsi patirties vieni iš kitų, o plėtojant idėją Kauno kolegijos komanda jautėsi tvirtai ir ryžtingai siekė užsibrėžto tikslo.

Spalio 17 dieną vykusiame Agroverslo forume 2019 koncentruotasi į žemės ūkio krypties ir ateitį formuojančių politikos pokyčių, verslo tendencijų ir inovacijų proveržių aptarimą. Užsienio ir Lietuvos specialistai daugiausia dėmesio skyrė pagrindinei šių metų konferencijos temai – kalbėti apie Lietuvą kaip šalį inovatyvių agrotechnologinių  ir maisto technologinių sprendimų plėtrai.

Studentai džiaugiasi, kad įgyta patirtis klausantis pranešimų bei pristatant idėją viešai bus naudinga ne tik studijose, bet ir praktikoje. „Bendravome su daugybe žinomų žmonių, kurie papasakojo įvairių verslo sėkmės istorijų, gavome daug naudingos patirties, ką galėtume keisti savuose ūkiuose, kaip galėtume gerinti produkcijos pardavimo mastus. Išgirdome daug verslo plėtros ir kūrimo patirčių iš profesionalų lūpų. Tai prilygo daugiau nei kokiai nors praktikai“, – dalyvavimo naudą hakatone ir konferencijoje pabrėžia studentas Vaidmantas Kvedys.

 

Daugiau apie renginį skaitykite interneto naujienų portale lrytas.lt