Aplinkos inžinerijos katedroje,  š.m. vasario 22 – kovo 5 dienomis, Agroverslų technologijų studijų programos studentams, paskaitas (nuotoliniu būdu) skaitė kviestinis dėstytojas – Aplinkos inžinerijos ir Vandentvarkos katedros profesorius ir vyresnysis mokslo darbuotojas prof. dr. Ainis Lagzdins iš Latvijos Gyvybės mokslų ir technologijų universiteto (angl. Latvia University of Life Sciences and Technologies).

Profesorius yra Amerikos žemės ūkio ir bioinžinerijos asociacijos narys (ASABE), Šiaurės šalių hidrologų (NHF) ir Žemės ūkio mokslų (NJF) asociacijų narys, parengęs 7 mokslų daktarus bei per daugiau nei du dešimtmečius įgijęs pedagoginės darbo patirties skaitydamas paskaitas apie vandens išteklių valdymo problematiką, įskaitant maistinių medžiagų nuostolius dirbtinai nusausintose žemės ūkio paskirties žemėse, hidrologiją, GIS taikymą vandens išteklių valdymui, hidrologinį ir vandens kokybės modeliavimą naudojant SWAT modelį.

Intensyvaus kurso metu, antrojo ir trečiojo kursų Agroverslų technologijų studijų programos studentai, išklausė paskaitų ciklą apie žemės ūkio sektoriaus įtaką šiltnamio efektą sukeliančių dujų susidarymui bei poveikį vandens ekosistemoms, upių baseinų hidrologijos ir hidrochemijos parametrų modeliavimą, taikant geografines informacines sistemas (GIS), SWAT modelį. Studentai atliko praktines užduotis susijusias su Baltijos jūros taršos monitoringu bei sužinojo apie Latvijoje taikomas biotechnologijas ir inovatyvius inžinerinius sprendimus tvariam vandens išteklių valdymui.

Manau, tai buvo vienos įdomiausių paskaitų, kuriose teko dalyvauti. Paskaitos buvo ne tik informatyvios, originalios, bet ir labai turtingos savo turiniu – gausu pavyzdžių (video medžiagos ir nuotraukų) ne iš interneto, o iš profesoriaus asmeninio archyvo. Profesorius labai aiškiai ir suprantamai išdėstė, rodos, sudėtingus dalykus apie technologijų taikymą vandens ir dirvožemio kokybės gerinimui. Supratau, kad realiai visai nesudėtingai, tai gali būti pritaikyta ir mūsų ūkiuose“, –  savo įžvalgomis grįžtamojo ryšio anketoje, pasidalino agroverslų technologijų studentas.

„Malonu, kad studentai liko nuoširdžiai sužavėti ne tik pateiktų naujovių gausa, bet ir prof. dr.  Ainio Lagzdins puikiais komunikaciniais įgūdžiais – tai leidžia studentams laisviau bendrauti, ugdyti užsienio kalbų kompetencijas, drąsiau dalyvauti tarptautinėse mainų programose. Dėstytojai turėjo galimybę plėtoti tarptautinius santykius, suplanuoti bendrus tyrimus, aptarti dėstytojų stažuočių galimybes į Latvijos Gyvybės mokslų ir technologijų universiteto laboratorijas ir eksperimentines bazes, pasibaigus pandemijai“, – kviestinio lektoriaus vizitu, džiaugiasi Aplinkos inžinerijos katedros vedėja dr. Ina Živatkauskienė.