2023 m. kovo 17 d. viešojoje įstaigoje „Plačiajuostis internetas“ vykusiame susitikime buvo aptartos įstaigos ir Kauno kolegijos bendradarbiavimo galimybės, siekiant skatinti mokslo žinių ir technologijų sklaidą. VšĮ „Plačiajuostis internetas“ direktoriaus Gyčio Liaugmino ir kolegijos direktoriaus Pauliaus Baltrušaičio pasirašytoje bendradarbiavimo sutartyje šalys sutarė neatlygintinai bendradarbiauti, rengiant naujas formalaus mokymo bei neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas, vykdant tarptautinius projektus, organizuojant mokslo (meno) taikomuosius tyrimus, kultūrinius ir edukacinius renginius, vykdant eksperimentinę veiklą, skirtą naujoms technologijoms ir gamybos metodams kurti, stiprinant specialistų profesinius ryšius, analizuojant rinką ir skatinant verslo plėtrą, ugdant studentų praktinius įgūdžius, skleidžiant naujas idėjas.
Viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“, įgyvendinanti tarptautinio pripažinimo sulaukusius plačiajuosčio ryšio plėtros projektus, priimdama studentus praktikai ir įtraukdama naujus specialistus į jos veiklą, perteikia sukauptas praktines žinias apie plačiajuosčio ryšio tinklų kūrimą, panaudojimą bei vystymo galimybes. Anot įstaigos direktoriaus G. Liaugmino, šviesolaidinių tinklų plėtra yra prioritetinė sritis ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, todėl ryšio tinklų specialistų poreikis sparčiai augs.
Susitikimo metu buvo aptarti kiekvienai šaliai aktualūs uždaviniai. Kauno kolegijos lektorius dr. Rimantas Plėštys supažindino dalyvius su formalaus mokymo bei neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programomis bei pasidalijo pastebėjimais dėl GPON ir NG-PON2 technologijų galimybių, problemų ir potencialių pavojų. Tinklo technologijų ir plėtros tarnybos vadovas Donatas Bernatonis pristatė įstaigos tinklo struktūrą, jos plėtros principus, pasidalijo praktinėmis GPON technologijos panaudojimo tinkle įžvalgomis. Tinklo valdymo tarnybos vadovė Jolanta Kavaliūnaitė apibūdino įstaigos tinklo valdymo specifiką, keliamus reikalavimus darbuotojams bei galimybes studentų praktikai. Įstaigų darbuotojams bei kolegijos bendruomenei buvo sudaryta galimybė nuotoliniu būdu stebėti susitikimo eigą.
Šalių bendradarbiavimas, tarpusavio pagalba ir socialinė partnerystė padės lengviau pasiekti visuomenei naudingus tikslus, skatins mokslo žinių ir technologijų sklaidos procesus, inovacijų kultūrą, mokslo ir verslo ryšius. Skaitmeninės atskirties mažinimas užtikrins spartesnį modernios visuomenės vystymąsi, kadangi vis daugiau gyvenimo sričių yra perkeliama į virtualią erdvę – autonominis transportas, robotizacija, nuotolinis darbas bei mokymasis ir t.t. Šioms ir panašioms veikloms yra būtinas spartus šviesolaidinis ryšys, tad tikimasi, kad viešosios įstaigos „Plačiajuostis internetas“ bei Kauno kolegijos bendradarbiavimas ir jaunųjų specialistų įtraukimas įkvėps vystyti naujas idėjas bei suteiks impulsą inovacijoms plačiajuosčio ryšio srityje.
2023 m. kovo 19 d. Všį „Plačiajuostis internetas“ paskelbta naujiena