Šių metų spalio 12 dieną Kauno kolegijoje nuotoliniu būdu vyks septintoji tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Inovatyvios (eko)technologijos, verslumas ir regionų plėtra“ (angl. Innovative (Eco)Technology, Entrepreneurship and Regional Development, IECOTERD).

Jau į tradicine tapusią konferenciją apie naujausias technologijas ir jų pritaikymą diskutuoti susiburs mokslininkai iš įvairių pasaulio šalių. Suvokiant, kad technologijos yra prasiskverbusios į įvairias gyvenimo sritis, konferencijoje dėmesys bus skiriamas inovatyvioms technologijoms plačiąja prasme: jų pritaikymui versle, pramonėje bei sveikatos priežiūros, globos (rūpybos) įstaigose. Išskirtinis dėmesys bus skiriamas žaliosioms technologijoms, tvariam regionų vystymuisi.

 

Pagrindiniai plenarinės sesijos pranešėjai

Gintaras Vilda

Inžinierius, gamybos inovacijų pranašas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos tarptautinis inovacijų ekspertas, Gamybos inovacijų slėnio direktorius. Vienas iš judėjimo „Pramonė 4.0“ pradininkų Lietuvoje, Nacionalinės pramonės konkurencingumo komisijos „Pramonė 4.0“ koordinacinės grupės narys, turintis didelę patirtį energetikos sektoriuje.

G. Vilda užėmė Lietuvos inžinerinės pramonės įmonių asociacijos (LINPRA) direktoriaus, VšĮ „InTechCentras“ valdybos pirmininko ir Lietuvos plastikų klasterio koordinatoriaus pareigas. Jis atstovauja Lietuvai Europos technologijų platformoje „ManuFuture“, Europos Ateities gamybos tyrimų asociacijoje EFFRA, Europos inžinerinės pramonės asociacijoje ORGALIME, Europos inžinerinės pramonės darbdavių taryboje CEEMET.

 

Prof. dr. Žaneta Stasiškienė

Prof. dr. Žaneta Stasiškienė – Kauno technologijos universiteto (KTU) Aplinkos inžinerijos instituto direktorė. Savo patirtimi, pagal JT Aplinkos programą, ji dalijosi Zimbabvėje, Vietname, Tanzanijoje, Rusijoje. Jos kompetencijos apima tvarumo vertinimo, tvarių inovacijų ir aplinkos projektų finansavimo schemų sritis, Ispanijos, Vidurio ir Rytų Europos, Pietryčių Afrikos, Azijos šalių infrastruktūros veiklos planus.

Nuo 2015 m. prof. dr. Ž. Stasiškienė yra KTU Išmanių ir darnių miestų mokslinės grupės vadovė, Lietuvos mokslo tarybos ekspertė, „Eureka“ aukšto lygio techninė ekspertė.

 

Aleksandro Montanha

Verslininkas, tyrėjas, signalų apdorojimo doktorantas Sevilijos universitete (Ispanija), dabartinis Brazilijos daiktų interneto asociacijos išmaniųjų miestų komiteto pirmininkas ir „Intel“ daiktų interneto tarybos narys, kviestinis dėstytojas užsienio šalyse. Pranešėjas yra sukūręs daugybę technologijų, pritaikytų išmaniojo miesto aplinkai. A. Montanha yra daugelio tarptautinių apdovanojimų finalininkas, o 2020 m. gavo garbingą Paranos valstijos įstatymų leidybos asamblėjos apdovanojimą už projektą, skirtą kovai su COVID-19.

 

Prof. dr. Keith G. Debbage

Prof. dr. Keithas G. Debbage’as yra geografijos ir verslo profesorius iš Šiaurės Karolinos universiteto Grinsbore (JAV), „Coleman Foundation“ narys, besidomintis miestų planavimu ir jų plėtra, aviacijos pramone, verslumu ir turizmu. Jis yra daugiau nei 80-ies mokslinių publikacijų knygose autorius, sutartinių ataskaitų bei įvairių akademinių žurnalų autorius. Pranešėjas buvo cituojamas „Chronicle of Higher Education“, „Gulf News“, „New York Times“ ir „Wall Street Journal“.

Prof. dr. K. G. Debbage’as dirba „Journal of Air Transport Management and Tourism Geographies“ redakcijoje. Kai kuriuos jo naujausius oro linijų tyrimus finansavo JAV Nacionalinės mokslų akademijos, o aviacijos anglies dvideginio išmetimo tyrimai buvo paskelbti žurnale „Forbes“.

 

Daugiau informacijos galima rasti konferencijos interneto svetainėje arba susisiekus el. p. iecoterd.conference@go.kauko.lt.