Spalio 15 dieną Informatikos, inžinerijos ir technologijų fakultetas, bendradarbiaudamas su Menų ir ugdymo fakultetu bei Verslo fakulteto Verslumo ir kūrybiškumo centru „Ideapoint“, surengė įvadinę „Bičių avilių konkurso“ sesiją. Šio konkurso tikslas – suburti studentus iš skirtingų Kauno kolegijos fakultetų, siekiant sukurti inovatyvų bičių avilių dizainą, įkvėptą vieno garsiausių Lietuvos menininkų Mykalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybos.
Renginio pradžioje Informatikos, inžinerijos ir technologijų fakulteto dekanas dr. Tomas Makaveckas sveikino susirinkusius studentus, pabrėždamas, kad šis konkursas nėra tik apie bites, bet ir apie bičiulystę – bendradarbiavimą ir vienybę. „Neatsitiktinai žodis bičiulystė kilęs nuo žodžio bitės, nes tai simbolizuoja bendrystę ir darbą kartu. Tikimės, kad šis konkursas apjungs skirtingų sričių studentus bendram tikslui“, – sakė jis.
Kviestinis lektorius, „Urbanbee.lt“ įkūrėjas ir save miesto bitininku pristatantis Paulius Chockevičius, savo pranešimu supažindino studentus su bičių biologija bei galimybėmis joms gyventi urbanizuotose aplinkose. Jis pasakojo apie avilių konstrukcijos subtilybes ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį kuriant avilius. P. Chockevičius taip pat akcentavo, kad dėl globalizacijos ir urbanizacijos bitės susiduria su išnykimo grėsme, tačiau miestai gali tapti jų prieglobsčiu. „Miestai tampa saugia vieta bitėms, nes čia mažiau kenksmingų pesticidų ir kenkėjų. Miestas yra gera aplinka bitėms gyventi“, – teigė jis. Savo pranešimą jis užbaigė cituodamas Albertą Einšteiną: „Jeigu bitės išnyktų nuo pasaulio paviršiaus, žmonija išgyventų ne ilgiau nei ketverius metus“, ir palinkėjo studentams sėkmės kuriant avilių dizainus.
Vėliau Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos docentė dr. Miglė Munderzbakaitė pristatė M. K. Čiurlionio kūrybinį palikimą, pabrėždama jo gyvenimo svarbiausius momentus ir kūrybos unikalumą. Ji išsamiai apžvelgė M. K. Čiurlionio biografiją ir kūrybą, kuri dažnai tampa šiuolaikinio meno, teatro, kino bei inovatyvių projektų įkvėpimo šaltiniu.
Po pranešimų studentams buvo suteikta galimybė iš arti susipažinti su bičių aviliais. Ekskursijos metu jie aplankė avilius, esančius ant Kauno Žalgirio baseino stogo. Šiuos unikalius avilius, įkvėptus Kauno modernizmo architektūros, sukūrė japonų architektas Kazuhiro Yajima. Aviliai atkartoja tris žymius Kauno pastatus – Kristaus prisikėlimo baziliką, Kauno technologijos universiteto centrinius rūmus ir Kauno centrinį paštą. Ant Kauno Žalgirio baseino stogo studentus pasitiko Kauno kolegijos absolventas, miesto bitininkas Tomas Bočys. Jis suteikė studentams vertingų praktinių žinių apie avilių struktūrą ir dizaino iššūkius, su kuriais jie gali susidurti kurdami savo projektus. T. Bočys pabrėžė, kad kuriant avilius svarbu ne tik estetika, bet ir praktiškumas: „Avilys turi būti patogus bitininkui dirbti, nes vėliau su jūsų sukurtais aviliais turės dirbti bitininkai“.
Dieną užbaigė kūrybinės dirbtuvės ir komandos formavimo sesija, kurią vedė VšĮ Kylantis Kaunas vadovė Sandra Karnilavičiūtė. Studentai buvo skatinami dirbti komandoje, dalintis idėjomis ir kurti bičių avilių dizainą, remiantis M. K. Čiurlionio kūrybos motyvais.
Tikimasi, kad ši įkvepianti sesija paskatins studentus sukurti išskirtinius avilių dizainus, kurie bus įgyvendinti dar šiais mokslo metais ir taps naujais bičių namais Kauno kolegijos studentų miestelyje.