Pramonės inžinerijos ir robotikos katedra pakvietė besidominančius ateities technologijomis ir inžinerinėmis studijomis į renginį, skirtą studijų programoms pristatyti. Renginyje „Automatikos ir robotikos diena 2024“ dalyvavo apie 70 vyresniųjų klasių moksleivių iš Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos, Kauno Palemono gimnazijos ir Kauno Technologijų mokymo centro bei Kauno kolegijos studentai ir dėstytojai.
Pramonės inžinerijos ir robotikos katedros vedėjas Vytautas Čapas moksleivius supažindino su galimybėmis studijuoti Kauno kolegijoje, pristatė katedroje vykdomas inžinerines studijų programas bei Technologijų fakultete atidarytą naują Robotikos centrą.
Pramonės inžinerijos ir robotikos katedros laboranto Igor Šajev pristatyme atsispindėjo studentų praktiniai darbai, atliekamos užduotys, sprendžiami technologinių procesų klausimai robotų pagalba. Pristatyta viena iš iniciatyvų „Roboklubas“, pradėjęs veikti nuo 2009 metų. Šiuo sprendimu buvo siekiama ne tik plėtoti naujausias automatikos ir robotikos technologijas, bet ir skatinti studentų tyrimus, leidžiant jiems patekti į pažangią robotikos sritį, suteikiant galimybę ateities inžinieriams plėtoti ir įgyvendinti savo idėjas bei inovacijas.
UAB „Elinta Robotics“ direktorius Aurelijus Beleckis pristatė robotikos tendencijas Lietuvoje ir pasaulyje. Pranešime akcentuota, kad robotų poreikis pagal pramonės sritis sparčiai auga, o tai atneša naujas galimybes įvairioms pramonės ir mokslo organizacijoms. Gamybos sektoriuje robotai tampa esminiais veikėjais, kas leidžia pakeisti gamybos procesus ir efektyviau išnaudoti automatizacijos privalumus. Tai skatina gamybos lankstumą ir produktų pritaikymą rinkos poreikiams, tuo pačiu atveriant naujas galimybes verslui.
UAB „Baltec CNC Technologies“ vyr. technologas Edvinas Dubinskas apžvelgė technologinius sprendimus gamybos įmonių aplinkoje. Pabrėžė, kad šiuolaikiniai daugiafunkciniai apdirbimo centrai ir įrankių paruošimo bei priežiūros daugiafunkciniai priedai tampa esminiais veiksniais, siekiant efektyviai ir inovatyviai vykdyti gamybos procesus. Sprendimai ne tik didina gamybos efektyvumą, bet ir suteikia įmonėms galimybę greičiau prisitaikyti prie besikeičiančių rinkos poreikių bei technologinių iššūkių.
UAB „Phoenix Contact“ atstovas dr. Virginijus Valevičius pristatė išmaniuosius pastatus, kurie yra svarbi sudedamoji Industry 4.0 koncepcijos dalis. UAB „Phoenix Contact“ – įmonė, pripažinta tarptautinių pramonės lyderių tarpe, akcentuoja pastatų skaitmeninimo ir automatizavimo sprendimus, atspindinčius naujausias technologijas ir atitikimą efektyvumo standartams.
Renginio pabaigoje Robotikos centre moksleiviams suorganizuotos varžybos. Pristatytas vienas iš populiariausių varžybų formatų – robotų futbolas, kuris suteikė mokiniams puikią galimybę pademonstruoti suprogramuotų robotų gebėjimus ir įgūdžius futbolo aikštelėje. Pasak Pramonės inžinerijos ir robotikos katedros vedėjo Vytauto Čapo, renginys „Automatikos ir robotikos diena“ jau tapo tradiciniu, kurio tikslas yra sudominti moksleivius inžinerinėmis studijų programomis bei padėti jauniems žmonėms susikurti puikias ateities karjeros galimybes.