Balandžio 24-25 d. Kauno kolegijoje vykusi tarptautinė mokslinė konferencija „Innovations in Publishing, Printing and Multimedia Technologies 2024“ – viena iš ilgiausias tradicijas turinčių šios srities konferencijų Europoje. Šiemet jau 16-tą kartą ją organizavo Informatikos ir medijų technologijų katedra. Konferencijos tematika apima platų medijų spektrą – nuo kompiuterinio dizaino, leidybos, vizualios komunikacijos, grafinių ir skaitmeninių medijų problematikos iki vaizdo, garso produktų, reklamos, animacijos, TV, interneto, socialinių tinklų ir dirbtinio intelekto skverbimosi į kūrybos lauką aspektų.
Šiais metais į forumą, vykusį dvi dienas, susirinko ir patirtimi dalijosi mokslo ir verslo pasaulio atstovai iš Vokietijos, Kroatijos, Graikijos, Portugalijos, Serbijos, JAV, Bulgarijos, Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos. Tradiciškai pranešimus skaitė tarptautinės įmonės Heidelberg Baltic Finland ir Latvijos spaustuvininkų asociacijos atstovai, taip pat – KTU ir Kauno kolegijos tyrėjai.
Konferencijoje skaityti pranešimai apie spalvų valdymą skaitmeninėje ir fizinėje aplinkoje (Ch. Greim, Mitveida universitetas, Vokietija), robotizaciją ir socialinius iššūkius grafinių medijų inžinerijoje, problemas, su kuriomis susiduria žmogus technologinių inovacijų aplinkoje (U. Cerbulis, Heidelberg Baltic Finland, Latvija), dirbtinio intelekto taikymą leidyboje ir iššūkius kūrėjams (S. Branagan, Sirakūzų universitetas, JAV; S. Vaicekauskienė ir S. Dagytė, Kauno kolegija); balso identifikavimą naudojant dirbtinį intelektą ir saugumo problemų sprendimo galimybes (I. Balabanova, Gabrovo universitetas, Bulgarija). Tarptautinės asociacijos ICEIGMTM (https://www.internationalcircle.net/), vienijančios medijų studijas vykdančias aukštąsias mokyklas iš daugiau nei 60 pasaulio šalių, prezidentas prof. A. E. Politis (Graikija) pasveikino konferencijos dalyvius ir pristatė svarbiausius šiemet vyksiančios spaudos inovacijų ir technologijų parodos DRUPA 2024 https://onprintshop.com/events/drupa-2024 akcentus. Skaitmeninės spaudos produktų kokybės, spausdinimo ant tekstilės, pakuotės dizaino ir gamybos, medžiagų ir produktų tvarumo tyrimus pristatė mokslininkai I. Plazonič ir I. Bates (Zagrebo universitetas, Kroatija), K. Maričič (Novy Sad universitetas, Serbija), S. Theohari (West Atika universitetas, Graikija), D. Sajek (Kauno kolegija) ir kt.
Antrąją konferencijos dieną (balandžio 25 d.) vyko paskaitos studentams apie spalvų valdymą, šiuolaikines medžiagas grafinės komunikacijos produktams ir tvaraus vizualių produktų dizaino iššūkius, kurias vedė svečiai iš Vokietijos, Portugalijos ir Graikijos universitetų.
Tarptautinė medijų specialistų konferencija padeda palaikyti tarptautinius ryšius tarp mokslininkų, leidėjų ir praktikų, skatina dialogą tarp skirtingų kultūrų ir švietimo institucijų. Renginio metu dalyviai turėjo galimybę išgirsti naujausius tyrimų rezultatus ir aptarti aktualias problemas, dalytis patirtimis bei susipažinti su inovatyviais sprendimais savo veiklos srityse.