Lapkričio 10 dieną viešbutyje „Grand Hotel Kempinski Vilnius“ vyko vienuoliktasis Vyno ir desertų derinių čempionatas, subūręs konditerius, kulinarijos šefus, someljė ir vyno ekspertus iš visos Lietuvos. Tarp 15 renginyje dalyvavusių komandų – net dvi, atstovavusios Kauno kolegiją. Komandas sudarė pirmo ir trečio kurso Gastronomijos ir maitinimo organizavimo studentai.

Vyno ir desertų derinius vertino maisto žinovų ir kritikų, kulinarijos žurnalistų ir tinklaraštininkų komisija. Nors čempionatas buvo organizuojamas be žiūrovų, tiesioginę renginio transliaciją buvo galima stebėti internete – Lietuvos someljė mokyklos „Facebook“ puslapyje.

Norą ir drąsą dalyvauti šiame renginyje išreiškusius studentus palaikė ir konsultavo Maisto technologijos katedros lektorės N. Vasiliauskienė ir Ž. Žarskienė bei doc. dr. Ingrida Kraujutienė. Čempionatui buvo sukurti šie desertų ir vynų deriniai:

  • desertas ,,Medaus magija“, vynas ,,Kidulių krašto tradicinis midus“ (2017) – komanda „Korys“, kurią sudarė pirmo kurso Gastronomijos ir maitinimo organizavimo studijų studentai Sigita Malinauskienė ir Ridas Baranauskas;
  • desertas ,,Swirl / Sukurys“, vynas ,,CARM LBV Portas“ (2012) – komanda „Nuolat tobulėjantys“, kurią sudarė trečio kurso studentai Mantas Anza ir Lukas Mačiulaitis.

Anot čempionate besivaržiusių studentų, yra žinoma, ką buvo galima padaryti kitaip, t. y. geriau, įgyvendinant savo idėjas, tačiau pats dalyvavimas čempionate, iš tiesų, suteikė labai daug patirties. Studentai bendrai teigia, kad tobulėjimui ribų nėra.

 

Manto Anzos ir Luko Mačiulaičio desertas ,,Swirl / Sukurys“, vynas ,,CARM LBV Portas” (2012 m.)

 

Sigitos Malinauskienės ir Rido Baranausko desertas ,,Medaus magija“, vynas ,,Kidulių krašto tradicinis midus” (2017 m.)

 

Manto Anzos ir Luko Mačiulaičio desertas ,,Swirl / Sukurys“

 

Sigitos Malinauskienės ir Rido Baranausko desertas ,,Medaus magija“

Nuotraukos: E. Gražulio.