Gegužės 8-ąją Kauno kolegijos Informatikos, inžinerijos ir technologijų fakultetas virto idėjų laboratorija. Kasmetinė studentų mokslinė konferencija „Inovacijų taikymas technologijose 2025“ sukvietė jaunus tyrėjus, dėstytojus, alumnus ir socialinius partnerius į vieną erdvę, kurioje ne tik skambėjo mokslinės įžvalgos, bet ir mezgėsi pokalbiai apie tai, kas svarbiausia: kur link juda pasaulis ir kokį vaidmenį jame vaidina technologijos.

Technologinis proveržis šiandien neapsiriboja inžinerijos laboratorijomis – jis keičia kasdienį gyvenimą, darbo rinką, aplinkosaugą, maisto kokybę ir net mūsų socialinius įpročius. Todėl tokios konferencijos tampa ne tik akademinio pasaulio dalimi, bet ir reikšmingu žingsniu ruošiant jaunus žmones gyvenimui technologijų amžiuje.

Konferencijos pradžia – apie bendruomenę ir drąsą veikti

Renginį atidariusi Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotoja mokslo ir organizacijos plėtrai dr. Inga Stravinskienė pabrėžė, kad tai – diena, kai kiekvienas studentas turi progą būti išgirstas, o jų tyrimų temos – įvertintos. Tai ne tik akademinis renginys, bet ir įkvėpimo šaltinis tiek studentams, tiek dėstytojams, tiek partneriams.

Konferencijos programą sudarė tiek plenarinės, tiek paralelinės sesijos, kuriose atsiskleidžia temų įvairovė – nuo informacinių sistemų iki medžiagų inžinerijos, nuo maisto technologijų iki automatizacijos, nuo dizaino iki dirbtinio intelekto. Visos temos jungiasi viena bendra ašimi – realių problemų sprendimas per inovatyvų mąstymą ir technologinį kūrybiškumą.

Technologijos gyvybės moksluose, žemės ūkyje ir kasdieniniame gyvenime

Plenarinėje sesijoje buvo pristatytos skirtingos technologijų taikymo kryptys ir perspektyvos. Fakulteto docentas dr. Jonas Cicėnas dalijosi įžvalgomis apie tai, kaip programavimo kalba „Python“ gali būti pasitelkta onkologiniuose tyrimuose. UAB „Agrokoncernas“ projektų vadybininkas ir fakulteto alumnas Žydrūnas Motiekaitis kvietė į žemės ūkį žvelgti kaip į sritį, kurioje tikslieji sprendimai tampa būtinybe. UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko atstovė Karolina Mičelytė-Mačiežė pasakojo apie vandens filtravimą ir jo kokybės įtaką žmogui.

Šios įžvalgos priminė, kad technologijos jau seniai peržengė vienos srities ribas, o jų kūrėjai prisiima vis didesnę atsakomybę už pasaulį, kuriame gyvename.

Studentų darbai – žingsniai į sprendimų pasaulį

Šešiose teminėse sekcijose studentai pristatė per penkias dešimtis savitų ir praktiškai pagrįstų tyrimų bei projektų – nuo edukacinių žaidimų kūrimo ir multimedijos sprendimų iki automatizuotų kokybės kontrolės sistemų, nuo inovatyvių augalinių receptūrų iki tvaraus baldų dizaino.

Geriausiais pripažinti studentų pranešimai išsiskyrė aktualumu, kūrybiškumu ir praktine verte. Tarp jų – Laura Vaičekonytė, nagrinėjusi vonios baldų pritaikymą žmonėms su negalia; Motiejus Šidlauskas, analizavęs medienos atliekų perdirbimą pagal žiedinės ekonomikos principus; Mindaugas Rutkauskas su tyrimu apie transformuojamų baldų funkcionalumą; Roberta Kinčinaitė, pateikusi įžvalgų apie goji uogų poveikį mėsos produktų savybėms; Gytis Lekevičius, kūręs vizualizaciją logistikos patalpų pertvarkai; Benita Vilčinskaitė, tyrusi vartotojų elgseną pakuočių dizaine; Rolandas Čepas, sukūręs vidinę klientų aptarnavimo sistemą; bei Domantas Macelis, išbandęs automatizuotą štampuotų detalių kokybės tikrinimo sprendimą. Sveikiname studentus!

Tai ne vien teorinės žinios ar studijų užduotys – tai apčiuopiami, praktiškai pritaikomi sprendimai, atliepiantys šiandienos visuomenės ir verslo poreikius. 

Studentų parengti straipsniai bus publikuoti studentų mokslinės konferencijos elektroniniame leidinyje „Inovacijų taikymas technologijose 2025“. Jis netrukus bus pasiekiamas Kauno kolegijos virtualioje bibliotekoje.

Didžiuojamės savo studentais! 

Ir tai – tik pradžia

Šių metų konferencija dar kartą patvirtino, kad jaunoji karta nebijo technologijų – ji jas perpranta, prisijaukina ir kuria. O Kauno kolegijos bendruomenė suteikia jiems erdvę augti, bandyti, dalintis.

„Kiekvienais metais stebiu mūsų studentų augimą ir vis iš naujo įsitikinu – jų drąsa, kūryba ir atsakomybė turi galią pakeisti pasaulį. Didžiuojuosi mūsų studentais, kurie ne tik kuria sprendimus, bet ir keičia požiūrį į tai, kaip tie sprendimai turi tarnauti visuomenei. Tai yra tikrasis inovacijų taikymas – kai žinios virsta poveikiu.“ – teigia Informatikos, inžinerijos ir technologijų fakulteto dekanas dr. Tomas Makaveckas.

Prasminga įžvalga dalijasi ir fakulteto docentas dr. Jonas Cicėnas, kviesdamas nepamiršti gyvenimo pilnatvės šalia akademinių tikslų: „Studentai, jūs gyvenate vieną kartą! Todėl raskite balansą tarp studijų ir studentavimo, kad pasiektumėte kažką, bet liktumėte laimingi procese!“

Fakulteto alumni Žydrūnas Motiekaitis, dalindamasis mintimis apie asmeninį tobulėjimą, priminė tai, kas svarbu kiekvienam jaunam kūrėjui: „Sunkiausia išmokti nebijoti klysti, nes tai stabdo nuo tobulėjimo ir judėjimo į priekį.“ Tai – žinutė, kurią verta įsidėmėti kiekvienam, siekiančiam kurti ne tik inovacijas, bet ir brandesnį požiūrį į augimą.

Dėkojame visiems dalyviams ir partneriams: UAB „Agrokoncernas“, UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko, MV GROUP – už dovanėles, gėrimus bei saldžius užkandžius konferencijos dalyviams ir svečiams! 

Su nekantrumu laukiame kitų metų konferencijos – naujų pranešimų, idėjų, diskusijų. Nes ateitis prasideda čia – auditorijoje ir paprastame klausime: o kas, jei pabandytume kitaip?

Mūsų partneriai: