Kauno kolegijoje įvyko 2025 metų Taikomųjų mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir meno veiklos vidinių projektų konkursas. Šiemet jis sulaukė didelio susidomėjimo – buvo pateikta net 30 paraiškų, kurių bendra prašoma suma siekė 2,61 mln. eurų. Vis dėlto, atsižvelgus į finansines galimybes, Kauno kolegijos Taryba konkursui skyrė 300 tūkst. eurų, todėl finansavimas buvo suteiktas penkiems geriausiai įvertintiems projektams.
Projekto paraiškas vertino komisija, sudaryta pagal Kauno kolegijos direktoriaus 2025 m. vasario 26 d. įsakymą. Atsižvelgus į jų įvertinimus ir skirtą finansavimą, nuspręsta paremti šiuos projektus:
- „Naujos kartos talpinių jutiklių su dvigubo sluoksnio elektrodais, sistemos ir jos valdymo algoritmų, pagrįstų dirbtinio intelekto įrankiais, sukūrimas ir tyrimai“ (vadovas – dr. Žydrūnas Kavaliauskas, ITF) – 86,08 balo.
- „Fermentuotų žaliavų taikymas inovatyvių užkandžių ir kosmetologinių priemonių kūrimui“ (vadovė – dr. Jurgita Mikašauskaitė-Tiso, ITF) – 76,83 balo.
- „Diawiser – AI-powered software solution that detects blood glucose abnormalities through voice“ (vadovė – dr. Aistė Lastauskaitė, VF) – 74,55 balo.
- „Dirbtiniu intelektu pagrįstas modelis, skirtas automobilių sistemų gedimų identifikavimui pagal akustinius signalus“ (vadovas – dr. Rytis Zautra, ALF) – 73,75 balo.
- „Beatliekės technologijos principais grįstų sprendimų taikymas, kuriant tvarius bioklijų su ligninu mišinius, skirtus kompozicinių medžiagų gamybai“ (vadovas – dr. Tomas Makaveckas, ITF) – 73,08 balo.
Net trys iš penkių finansuotų projektų priklauso Informatikos, inžinerijos ir technologijų fakultetui (ITF), o trečiajame konkurso laimėjime net du iš keturių tyrėjų taip pat yra šio fakulteto atstovai. O tai rodo stiprų šio fakulteto indėlį į mokslo ir technologijų pažangą. Todėl džiaugiamės matydami ITF bendruomenės aktyvumą ir inovatyvius sprendimus.
Atrinkti projektai pasižymi inovatyvumu ir praktine verte – jie prisideda prie tvarių technologijų kūrimo, sveikatos priežiūros gerinimo ir dirbtinio intelekto taikymo įvairiose srityse.
Kauno kolegijos bendruomenė džiaugiasi aktyviu dalyvavimu konkurse ir inovatyviomis mokslinėmis bei kūrybinėmis idėjomis. Nors finansavimas šįkart skirtas tik penkiems projektams, skatinama ieškoti papildomų finansavimo šaltinių tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniu mastu.
Kolegijos atstovai linki sėkmės tolimesniuose tyrimuose ir tikisi, kad šios idėjos prisidės prie mokslo, technologijų ir meno pažangos.