Socialinė partnerystė, tarpusavio bendradarbiavimas sieja Kauno kolegijos Verslo fakultetą ir Čenstakavos aukštąją vadybos mokyklą (Lenkija). Tęsiant tradiciją, Vadybos ir teisės katedros vedėjos Aušros Arminienės ir dėstytojų kvietimu, fakultete svečiavosi kolegos iš Lenkijos, kurių atvykimas pažymėjo dviejų aukštųjų mokyklų bendrą projektą „Komunikacijos proceso tobulinimo galimybės sveikatos priežiūros įstaigose (Lietuvos ir Lenkijos pavyzdžiu)“. Juo siekiama tobulinti aptarnavimo kokybę, gerinant komunikacijos procesus tarp pacientų ir darbuotojų.

Tyrime be abiejų mokymo institucijų dalyvauja Kauno klinikinė ligoninė ir Čenstakavos regioninė ligoninė. Vizito metu buvo aptarta mokslo taikomojo tyrimo eiga, suderinta, kad tyrimo rezultatai bus pristatyti mokslinėje konferencijoje Čenstakavos Aukštojoje Vadybos mokykloje jau šių metų lapkričio mėnesį, o kitų metų pradžioje – Kauno kolegijoje. Taip pat diskutuota apie bendro mokslinio straipsnio parengimo galimybes.

Tyrimo objektu tapusioje Kauno klinikinė ligoninėje dirba apie 1,7 tūkstančio darbuotojų bei vienu metu stacionariai gydoma apie 800 pacientų. Per metus ligoninės poliklinikoje registruojama daugiau negu 400 tūkstančių apsilankymų. „Dėl šios priežasties tyrimui pasirinktos didelės apimtys – apklausta per 300 medikų, slaugytojų ir jų padėjėjų, administracijos ir kitų darbuotojų, daugiau negu 300 pacientų. Šie duomenys kol kas apdorojami, bet kai kurios tendencijos jau matomos ir susitikimo metu buvo aptartos su kolegomis iš Lenkijos. Jie tyrimui taip pat pasirinko panašaus dydžio ligoninę“, – teigia Vadybos ir teisės katedros lektorius Saulius Tvirbutas. Tyrimo metu aiškintasi, kokiomis priemonėmis ligoninės skelbia informaciją apie paslaugas ir kokių priemonių pacientai pasigenda sklandesnei komunikacijai. Taip pat buvo tiriama gydymo įstaigų vidinė komunikacija, personalo tarpusavio bendravimas ir požiūris į komunikaciją su pacientais.

Vizito metu svečiai susitiko ir pasidalino patirtimi su kolegijos administracija, dėstytojais bei lankėsi Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedroje, kur vedėja Vilma Rastenienė papasakojo apie slaugos studijų programą ir jos realizavimą kolegijoje, studijų procesą bei mokymo priemones. Čenstakavos Aukštojoje Vadybos mokykloje be vadybos krypties studijų programų, rengiami ir slaugos specialistai, todėl svečiai domėjosi šios profesijos darbo specifika Lietuvoje. Taip pat Kauno klinikinėje ligoninėje Lenkijos akademikai lankėsi įvairiuose skyriuose, bendravo su gydytojais, administracijos atstovais, aptarė, kokios problemos iškilo atliekant mokslo taikomąjį tyrimą. Mokslo taikomosios veiklos partnerystė šiuo vizitu anaiptol neapsiribos ir jau lapkričio mėnesį Verslo fakulteto atstovai lankysis Čenstakavos aukštojoje vadybos mokykloje.