Šiuolaikiniame pasaulyje inovacijos atlieka labai svarbų vaidmenį organizacijoms, siekiančioms išspręsti kritines problemas, išlikti konkurencingoms rinkoje ir prisidėti prie ekonomikos augimo. Vadovaudamiesi dabartinėmis tendencijomis, universitetai taip pat turi prisitaikyti prie nuolat besikeičiančių visuomenės poreikių ir siūlyti į inovacijas orientuotą studijų medžiagą, kad išliktų aktualūs. Todėl Kauno kolegijos Verslo fakultetas atnaujino ir studentams pasiūlė laisvai pasirenkamąjį studijų modulį „Nuo idėjos iki verslo“, kviesdami studentus mokytis kurti inovatyvius verslus. Studijų modulis paremtas praėjusiais metais išleisto ir nuolat atnaujinamo „Startup Lithuania“ pre-akceleravimo kurso Startup Guide medžiaga.

Dalia Ilevičienė

„Tikiu, kad Kauno kolegijos ir „Startup Lithuania“ partnerystė bei bendri projektai paskatins jaunus žmones žengti į verslo pasaulį. Neturime jokių kiekybinių tikslų kurdami šį partnerystės tiltą, nėra svarbiausia tai, kiek naujų įmonių bus įsteigta. Pagrindinis organizacijų partnerystės tikslas – skatinti jaunimo domėjimąsi naujomis verslo galimybėmis, teikti jiems kokybišką ir aktualią informaciją bei stiprinti jų pasitikėjimą savimi. Daugelis žmonių, prieš pradėdami savo verslą, abejoja savimi ir klausia: „Ar turėčiau pradėti?“. Nuoširdžiai tikiuosi, kad ateityje turėsime dar daug galimybių dirbti prie bendrų projektų ir padėti žmonėms rasti atsakymą į šį klausimą“, – teigia Kauno kolegijos Verslo fakulteto dekanė Dalia Ilevičienė.

Laisvai pasirenkamas modulis

Sujungus Kauno kolegijos patyrusio akademinio personalo žinias ir geriausias praktikas bei „Startup Guide“ pre-akceleravimo programos medžiagą, studentams bus suteikta unikali galimybė studijuoti inovatyvų pasirenkamąjį modulį.

Šis modulis skirtas talentams, norintiems tapti versliems ir novatoriškiems. Studentams bus suteikta laisvė kurti, išbandyti ir plėtoti savo idėjas bei jas pristatyti. Modulio tikslas – suteikti galimybę išmokti, kaip generuoti kūrybiškas verslo idėjas arba kaip patobulinti jau turimą verslo idėją. Modulio metu studentai taip pat susipažins su pagrindiniais rinkodaros elementais, kaip pristatyti verslo idėją ir supras verslą kaip vientisą sistemą.

„Užmezgėme mums svarbų ir, svarbiausia, rezultatyvų bendradarbiavimą su „Startup Lithuania“. Atnaujintas modulis startuos jau rugsėjo mėnesį ir prisidės prie sistemingo studentų verslumo kompetencijos tobulinimo“, − džiaugiasi Verslo fakulteto Verslo centro vadovė Ramunė Bagočiūnaitė.

Informacija vienoje vietoje

Svarbu rasti būdų ir metodų, kaip pritraukti studentus ir pateikti jiems aktualiausią medžiagą, kuri sudaro inovatyvaus verslo kūrimo pagrindus. Šiame modulyje studentai ras daug įvairių mokymosi formų ir medžiagos, kuri padės jiems tobulėti.

Roberta Rudokienė

Verslo fakulteto lektorė, mokslų daktarė Rasa Bartkutė pasidalijo, kad „Startup Guide“ pre-akceleravimo kursu susidomėjo ketindama atnaujinti modulį, kai pastebėjo, kaip lengva sukurti puikų ryšį tarp visų modulio ir pre-akceleravimo kurso dedamųjų dalių – medžiagos, temų ir praktinių užduočių. „Čia, vienoje platformoje, studentai gali apžvelgti sėkmės istorijas, iš čia pateiktos informacijos suprasti, kad ne tik idėja, kaip „tobula idėja“, yra svarbi rinkai ir potencialiems investuotojams. Giliai suprasti, kad tikrai realiai rinkai reikia šviežių idėjų su tikslingu vystymo ir įgyvendinimo planu, suvokiant realias naujų verslo idėjų vystymo sąnaudas. Ir svarbiausia: kaip sukurti vertės pasiūlymą klientams, visuomenei, rinkai“.

„Startup Lithuania“ pre-akceleravimo kurso „Startup Guide“ pagalba studentai taip pat sužinos, kaip patobulinti turimą idėją ir sukurti jai vertės pasiūlymą, kaip pasirinkti tinkamą verslo modelį bei rinkas, kurioms skirtas produktas. Kūrėjai taip pat išmoks metodų, kaip išbandyti kuriamą produktą su potencialiais klientais ir partneriais, kaip pritraukti investicijas ir plėsti verslą į kitas rinkas.

„Džiaugiamės partneryste, kuri padeda ugdyti ir vesti jauną žmogų inovatyvaus verslo keliu, džiaugiamės, kad Kauno kolegija nusprendė įtraukti „Startup Guide“ pre-akceleravimo kursą į savo siūlomo modulio turinį. Praėjusiais metais parengėme šį kursą, siekdami sumažinti verslo vystymo žinių trūkumą ir padėti norintiems kurti startuolį, lengviau komercializuoti aukštos pridėtinės vertės produktus bei pritraukti investicijų. Todėl tikime, kad šis Kauno kolegijos sprendimas turės didžiulę reikšmę studentams ir potencialiems startuolių įkūrėjams“, – dalijosi VšĮ „Enterprise Lithuania“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė Roberta Rudokienė.