Esi ambicingas, sieki asmeninio tobulėjimo ir ieškai platesnių galimybių? Tuomet nieko nelauk ir registruokis į nemokamą, profesinį augimą skatinančią mentorystės programą „MentorMe“. Ši programa skirta padėti studentams įgyti praktinių verslo valdymo žinių, ugdyti reikiamus įgūdžius bei tobulinti asmenines savybes, bendraujant su patirtį tam tikroje profesinėje srityje turinčiais specialistais. Apie mentorystės prasmę, galimybes, naudas bei patirtis kalbamės su Verslo centro vadove, programos kuratore Ramune Bagočiūnaite, sertifikuota koučingo specialiste, mentore Danguole Kraskauskiene bei programos „MentorMe“ ugdytine, Turizmo ir viešbučių vadybos studijų programos absolvente Migle Daunoraite.

D. Kraskauskienė, mentorė. 

Danguole, kokias didžiausias naudas, Jūsų nuomone, gauna mentorystės nariai? Kuo tai gali būti svarbu dabar ar praėjus tam tikram laikui?

Mentorystėje dera du nuostabūs dalykai: noras dalintis savo patirtimi ir žinios, kaip padėti žmogui rasti savo unikalų sėkmės receptą. Manau, kad būtent mentoriaus tikėjimas potencialu ir geranoriškumas daro itin didelį poveikį kiekvienam mentorystės gavėjui – atsiranda daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, daugiau aiškumo, ką ir kaip norisi pasiekti, suvokimo, kad kliūtys yra normali gyvenimo dalis ir optimizmo, kad visos kliūtys įveikiamos savo laiku ir tinkamomis priemonėmis. Šios įgytos savybės, mąstymas neišnyksta pasibaigus mentorystei, bet ir toliau duoda žmogui daug  naudos.

Ką Jums, kaip mentorei, suteikia ši programa? 

Kaip, tikriausiai, ir visiems kitiems mentoriams, man be galo malonu matyti kaip auga žmogaus asmenybė ir jaustis prisidėjus prie pozityvių pokyčių jo ar jos gyvenime. Kažkam mano patirtis ir žinios gali padėti greičiau pasiekti tikslų, išvengti didžiausių klaidų ir tai puiku! Tikiu, kad esame visi labai glaudžiai susiję, todėl kai sekasi vienam, sekasi ir aplink esantiems. Mentorystė man – savotiška misija prisidėti prie pozityvių pokyčių visuomenėje, pradedant nuo vieno žmogaus.

Galbūt turite praktinių patarimų būsimiems mentorystės programos dalyviams, kaip gauti daugiausiai naudos iš šios programos?

M. Daunoraitė, programos „MentorMe“ ugdytinė.

Iš mentorystės daugiausia naudos gauna aktyvūs ir veiklūs žmonės. Todėl, jei turite idėją ar norite augti kaip asmenybė – drąsiai kreipkitės į mentorių, aktyviai klauskite, o tada būtinai veikite. Nėra kvailų klausimų ar idėjų, kurios nevertos dėmesio. Vietoj to, kad ir toliau kankintis ir abejoti, tiesiog kreipkitės į mentorių. Gali būti, kad tas pokalbis padės pakeisti požiūrį į gyvenimą ar save ir pajudėti pirmyn. O juk tai svarbiausia, tiesa?

Migle, dėl kokių priežasčių nusprendei išbandyti „MentorMe“?

Apie tai daug girdėjau pirmame kurse. Todėl tikrai norėjau išbandyti su profesionalo pagalba gilinti žinias, atrasti savo gebėjimus, atsižvelgti į visus patarimus iš šalies, kas ankščiau neatrodydavo svarbu.

Kas buvo tavo mentorius ir kaip sekėsi bendrauti? Kokias realias naudas šis bendravimas suteikė?

Mentorystės programoje dalyvavau 2 kartus, turėjau dvi nuostabias mentores: Dovilę Kriukelytę ir Astą Brish. Man pasisekė, nes jos buvo labai paprastos, kitaip sakant „žmogiškos“. Bendrauti pavyko labai sklandžiai, lengvai buvo randama kalba. Padėjo atrasti savo gebėjimus, suprasti, kad savimi pasitikėti reikia daug labiau nei aš tikėjau iki to meto. Išmokė stebėti savo elgesį, poelgius skirtingose situacijose. Esu beprotiškai joms dėkinga!

 Kodėl mentorystės programą rekomenduotum išbandyti ir kitiems studentams?

Pirmiausia todėl, kad tai yra neįkainojama patirtis: bendrauti, klausyti ir semtis idėjų iš savo srities profesionalų. Netgi kartais kalbantis apie paprastus dalykus, rodos, iš pokalbio pasisemi idėjų, žinių ir gebėjimų. To, ką galima gauti per mentorystės programą, sakyčiau, yra sunku nupasakoti. Kiekvienas mentorius yra savaip įdomus. Pasikartosiu, kad po studijų Jūs neturėsite tokios prabangos nemokamai gauti tiek žinių, tiek pasitikėjimo ir patarimų. Jeigu galėčiau vien dėl šios programos grįžčiau į studijas.

R. Bagočiūnaitė, programos „MentorMe“ kuratorė. 

Ramune, kalbant apie ugdymo programos pobūdį, kiek laiko ši programa vyksta ir kokiomis priemonėmis bei kanalais bendraujama?

Mentorystės programos trukmė – iki 3 mėnesių. Praktika rodo, jog konkrečiam ugdytinio tikslui suformuluoti bei maksimaliai jį įgyvendinti – tokia trukmė optimali. Mentorius ir ugdytinis kartu nutaria, kokiu būdu ir kaip dažnai komunikuos. Šiuo laikotarpiu daugiausia dalyvių bendrauja nuotoliniu būdu, tačiau, esant galimybėms, vyksta ir gyvi susitikimai. Pastebime, jog jie turi didesnį poveikį – studentai jaučiasi laisviau, didėja jų motyvacija siekti savo tikslų.

Kaip vyksta pats mentorystės procesas? Ko reikia, kad mentorystė būtų sėkminga?

Svarbiausias mentorystės programos sėkmės komponentas – konkretus ir tinkamai suformuluotas studento tikslas. Ugdytinis turi aiškiai matyti sritį, kurioje nori tobulėti, nusimatyti reikiamus išteklius ir nusibrėžti terminą, kada tikisi rezultatų. Žinoma, registruojantis į mentorystės programą „pamatuojame“ ir studentų motyvaciją. Tai mums atskleidžia studento motyvus ir lūkesčius programai.

Ko norėtumėte palinkėti mentoriams ir  jų ugdytiniams? 

Turime stiprią mentorių komandą, kurią sudaro praktikai iš įvairių sričių, tad linkiu studentams nepraleisti progos ir studijų metu pasinaudoti galimybe užmegzti artimesnį ryšį su verslo pasauliu. Kartais užtenka ir vieno pokalbio su tinkamu žmogumi tam, kad atsivertų naujos durys, rastųsi naujos idėjos ir kiltų motyvacija imtis veiklos. Patys sau atsakykite į klausimus, kodėl studijuojate, kodėl norite dirbti vieną ar kitą darbą ir svarbiausia – kas jus daro laimingais žmonėmis?

Daugiau informacijos apie programą „MentorMe“ bei mentorius rasite čia.

Registracija vyksta iki vasario 18 d.