Turizmas – viena iš didžiausių ekonomikos šakų, kuri nuolat kinta ir neišvengiamai yra veikiama įvairių pasaulinių įvykių. Visi, kurie dirba turizmo srityje, sutinka, kad greitas reagavimas, kūrybiškumas ir gebėjimas prisitaikyti yra pagrindiniai įgūdžiai kokybiškų rezultatų siekiantiems specialistams.

Rugsėjo 29 d. Kauno kolegijoje vyko Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros organizuotas forumas „Turizmas: ką žinoti, ko tikėtis ir kaip prisidėti“. Pasaulinės turizmo dienos 2022 renginys, į kurį buvo sukviesti Kauno kolegijos dėstytojai, studentai, turizmo srities profesionalai ir mėgėjai, vyko hibridiniu būdu. Renginio dalyviai pasidalijo ekspertine patirtimi ir kvietė permąstyti tiek keliavimo įpročius, tiek šiame sektoriuje teikiamas paslaugas. Renginyje sveikinimo žodį tarė Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros vedėjas dr. Andrius Brusokas.

Forumas prasidėjo garbės svečio, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Turizmo politikos skyriaus vyr. specialisto Mariaus Gorochovskio pranešimu „Nuo iššūkių prie iššūkių: permąstyti turizmą“, kurio metu buvo pristatyta atvykstamojo turizmo situacija iki 2020 metų, aptarti iššūkiai, su kuriais kelionių sritis susidūrė pandemijos ir karo Ukrainoje metu bei supažindinta su ateities prognozėmis ir planais.

„Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinė“ savanorystės programos ir svetingumo projektų kuratorė Marija Pulokaitė savo pranešime dalijosi vietos gyventojo požiūriu į turizmą ir kaip kauniečiai prisideda prie miesto patrauklumo turistams didinimo, pristatė Kauno miesto ir rajono bendruomeniškumo programos „Fluxus Labas!“ įgyvendintus projektus bei pasidalijo patarimais, kaip tapti turistinių patirčių kūrėju.

Lietuvos kurortų asociacijos direktorė Kristina Citvarienė pristatė turizmo situaciją Lietuvos kurortuose ir kurortinėse teritorijose, pasidalijo informacija apie turistų srautų prognozes, kurortų išskirtinumą, kuriamus produktus, apžvelgė turizmo transformaciją susidūrus su iššūkiais, aptarė keliautojų poreikius iš šiuolaikinio turisto pusės ir sveikatos turizmo perspektyvas.

Unikalių viešbučių ir SPA projektų vystytojų „E77“ projektų vadovė Ana Krivenokienė dalijosi informacija apie svetingumo Lietuvoje duotybes, vystymo procesus ir tendencijas, pabrėžė Lietuvos gamtinių išteklių patrauklumą ir potencialą, atkreipė dėmesį į tai, kad turizmo kelionėse populiarėja naujas keliavimo būdas derinant darbą ir atostogas (angl. workation), pasidalijo įžvalgomis, jog keliautojai dažniau ieško unikalių potyrių ir dažniau renkasi solo keliones.

Anykščių turizmo klasterio valdybos narė, MB „Rinkodaros guru“ direktorė Kristina Beinorytė atskleidė vietinio turizmo subtilybes ir naujus keliautojų poreikius, pasidalijo asmeninėmis įžvalgomis apie tai, kad šiandienos turistas nori aplankyti viską per kuo trumpesnį laiką, atkreipė dėmesį į turizmo infrastruktūros svarbą bei pabrėžė, kad keliavimo patirčiai ypatingai svarbų vaidmenį atlieka maitinimo įstaigos ir unikalios pramogos, edukacijos su vaikais, pasidalijo bendradarbiavimo tarp turizmo suinteresuotųjų grupių ypatumais ir ateities strategijomis.

Kelionių agentūros „Baltic Clipper“ verslo plėtros direktorė Daiva Anciūnaitė aptarė iššūkius, su kuriais susiduria kelionių organizatoriai nuolatinės kaitos akivaizdoje, taip pat kainų augimo, aviakompanijų veiklos tendencijas, pateikė įžvalgas apie kelionių planavimą bei pasidalijo patarimais, kaip išlaikyti teikiamų paslaugų kokybę.

Renginį užbaigė Kauno apskrities viešosios bibliotekos Kaunistikos grupės vyriausios bibliografės Astos Raškevičiūtės-Šimkevičienės parodos „Anuomet Kaune“ pristatymas ir atidarymas. Parodoje siūloma susipažinti su fotografijomis iš Laikinosios sostinės istorijos laikotarpio ir „pasivaikščioti“ po tarpukario Kauną, siekiant skatinti kultūros paveldo pažinimą. Parodą rasite adresu Pramonės pr. 22A, pirmame aukšte. Paroda veiks iki š. m. spalio 14 d.