Patirtis, kompetentingi dalyviai (dėstytojai, įmonių atstovai), galimybė realizuoti savo idėjas, išbandyti save – tai tik maža dalelytė to, dėl ko vertinga dalyvauti renginyje „Verslo dienos 2022“. Taip po tris dienas trukusių kūrybinių dirbtuvių atsiliepia šio renginio dalyviai.

Lapkričio 15–17 d. Kauno kolegijoje hibridiniu būdu vykęs tradicinis Verslo katedros renginys šiais metais kėlė klausimą: „Atsisakyti negalima vartoti – kur dėti kablelį?“ Į atsakymo paieškas pasinerta, narpliojant atsakingo vartojimo iššūkį-užduotį, analizuojant socialiai atsakingo verslo galimybes.

Pirmąją renginio dieną dalyviams, įvairių studijų programų Kauno kolegijos studentams, buvo pristatytas „Verslo dienos 2022“ iššūkio aktualumas ir užduotis. Siekiant, kad studentai labiau susipažintų su kintančia vartojimo kultūra bei įsijaustų į kontekstą, įvairių sričių verslo atstovai praktiniais patarimais dalijosi atsakomybės tematika, apimant gamybos, paslaugų, prekybos, tekstilės sektorius.

Renginio metu pranešimus skaitė ir gerosiomis patirtimis dalijosi sveikatingumo paslaugas teikiančios „Eglės sanatorijos“ rinkodaros specialistė, Verslo fakulteto absolventė Edita Mazuronytė, kosmetikos gamintojos UAB „Dermofaktorius“, valdančios prekės ženklą Manilla, generalinė direktorė Eglė Vaitiekūnaitė-Šiuškienė, gertuvių prekės ženklo „Equa“ distributoriaus Lietuvoje „LTD Group“ marketingo vadybininkė, Kauno kolegijos absolventė Žydrūnė Sasnauskaitė, tekstilės gamintojos „Barker Textiles“ dizainerė, iniciatyvos „Upcycled by LT“ bendraautorė Vida Strasevičiūtė, konsultacijas darnaus vystymosi tema verslininkams teikiančios „Atworksolutions“ savininkas ir įkūrėjas iš Nyderlandų Rob de With.

Po verslo atstovų pranešimų dr. Mantas Dilys, Kauno kolegijos Verslo katedros docentas, pristatė teorinius socialiai atsakingo vartojimo ypatumus. Antroje dienos pusėje buvo suformuotos 6 darbo komandos iš įvairių studijų programų studentų. Studentai rengė vizionieriškus veiklos scenarijus pagal jų pasirinktą sektorių, kaip skatinti ir įtvirtinti atsakingą vartojimą verslo praktikoje.

Antrąją renginio dieną buvo vykdomas tyrimas. Studentai rinko duomenis ir konsultavosi su katedros dėstytojais-mentoriais, norėdami išsiaiškinti, kaip tinkamiau išpildyti užduotį. Trijų dienų iššūkyje buvo pasirinktos įvairios sritys: tvari statyba, padarinių mažinimas keleivių pervežime, logistikos srityje CO2 mažinimas, maisto nešvaistymas, sveikatingumo paslaugos ir pan.

Finalinę renginio dieną buvo apibendrinti surinkti tyrimo duomenys ir pristatyti siūlomi sprendimai. Paklausus renginio organizatorių, tai kur vis gi nutarta padėti kablelį, teiginyje „atsisakyti negalima vartoti“, jie apibendrino – surasti vienareikšmį atsakymą būtų sudėtinga. „Vieni studentai siūlė atsisakyti, kiti naudodami kūrybiškumo metodus į situaciją žiūrėjo kitaip ir ieškojo alternatyvių vartojimo būdų su nauja perspektyva“, – reziumavo Verslo katedros dėstytojai. Anot jų, daugiausia dėmesio ir diskusijų sulaukė maisto nešvaistymo tematika, keleivių pervežimo ir sveikatingumo paslaugų tobulinimo sprendimai, mažinant neigiamus padarinius gamtai; o studentų pasiūlyti sprendimai pasižymėjo originalumu, perspektyvumu ir pragmatiškumu.

Iš verslo atstovų ir verslo katedros dėstytojų sudaryta komisija skyrė dvi 1-asias ir vieną 3-iąją vietas. Geriausių idėjų autoriais apdovanotos komandos, kurių viena pristatė atsakingo vartojimo sprendimus sveikatingumo paslaugas teikiančioms įmonėms, kita – maisto nešvaistymo scenarijus. Trečioji vieta atiteko komandai, pristačiusiai keleivių pervežimo padarinių mažinimo sprendimus. Nugalėjusios komandos buvo apdovanotos AB „Eglės sanatorija“, prekės ženklų „Manilla“ bei  „Equa Lietuva“ ir Kauno kolegijos įsteigtais prizais.

„Jau nuo pirmosios renginio „Verslo dienos 2022“ dienos išgirdome labai vertingus, įdomius ir naudingus pranešimus, kurie įkvėpė tolimesniam darbui ir idėjai išgryninti. Kadangi viskas buvo labai operatyvu ir organizuota – apie projektą galima išsakyti tik geriausius atsiliepimusׅ“, – po renginio gražių žodžių negailėjo idėjų dirbtuvių dalyvė, Tarptautinio verslo studentė Andželika Kasperavičiūtė.

Anot jos, susipažinimas su kitokiu kolegijos veidu ir suvokimas, kad kolegija nuobodi gali būti tik žmonių pasaulėžiūroje ne mažiau svarbus aspektas, kuris skatina įsitraukti į projektus ir kurti pridėtinę vertę. Paklausus trečiakursės, ko ji palinkėtų jauniems žmonėms, turintiems ambicijų pristatyti savo idėjas verslui, pirmuoju aspektu ji išskiria tikėjimą savimi, pačia idėja ir baimės atmetimą parodyti ją kitiems. Kitas svarbus aspektas, anot jos, – įsiklausymas į kitų patarimus bei patį save.

„Nepamiršk, kad tiesiausias kelias sėkmės link, esi tu pats, tad tikėk savimi, savo kompetencijomis bei jėgomis ir didžiausia pergalė bus ne materialūs, apčiuopiami dalykai, bet žinios, patirtis ir išgyvenimai, kuriuos suteikia katedros organizuojami renginiai“, – ragindama ir kitus studentus įsitraukti į panašias projektines veiklas, linki pirmąją renginio „Verslo dienos 2022“ vietą laimėjusios komandos narė Andželika.

Renginio organizatoriai dėkoja verslo partneriams už įsteigtus prizus ir linki sėkmės, įveikiant iššūkius, formuojant ir įtvirtinant socialinę atsakomybę. Studentams dėkoja už kūrybiškus sprendimus ir linki, kad atsakingas vartojimas taptų gyvenimo būdu.