Lietuvos muzikos verslo asociacija jau trečius metus iš eilės susiburia socialinei iniciatyvai „Pradėk nuo savęs“, kuria siekiama skatinti jaunimo ir būsimųjų kūrėjų pagarbą intelektinei nuosavybei ir nepakantumą neteisėtam jos naudojimui. Projekto metu organizuojami seminarai apie nelegalaus autorinio turinio problematiką, kurių vienas įvyko Kauno kolegijos Verslo fakultete.

Seminaro dalyviai – Kultūros ir laisvalaikio vadybos studijų programos studentai, kurie išgirdo kolegijoje viešėjusios muzikos vadybininkės Akvilės Čekuolienės, asociacijos LATGA (Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra) teisininkės Justinos Stadulytės, INAC (Intelektinės nuosavybės apsaugos centras) vadovo Vyto Simanavičiaus skaitytus pranešimus. Kolegijos svečiai pristatė statistiką, patvirtinančią, kad autorinio intelektinio turinio piratavimas išlieka opi problema – nors piratavimo mastai Lietuvoje mažėja, vis dar esame trečia daugiausia vagianti šalis Europoje.

A. Čekuolienė jaunuolius skatino susimąstyti apie piratavimo žalą kūrėjams ir jų kūrinių vartotojams – mat kiekvienas nelegalios muzikos klausytojas skriaudžia ne tik atlikėją, tačiau ir pats save. Atlikėjas, negaudamas atlygio, finansiškai nebepajėgia išleisit naujos vinilinės plokštelės, įrašyti naujo albumo ir sukurti muzikinio klipo. V. Simanvičiaus teigimu, atsakomybė už intelektinės nuosavybės vagystes kiekvienais metais griežtėja, todėl piratauti yra ne tik amoralu, tačiau ir finansiškai nenaudinga.

Pranešėjai kiekvieną ragina pradėti nuo savęs ir atsigręžti į legalaus turinio platformas, kuriose esančių dainų autoriams už perklausas ar parsisiuntimus yra mokami pinigai.