Viktorija Mankutė, asm. arch. nuotr.

Naujos pažintys, patobulinti kalbų įgūdžiai, nauja mokymosi kultūra ir įsimintiniausi nuotykiai – taip tarptautinę patirtį apibūdina šiuo metu užsienio aukštojo mokslo institucijose pagal programą „Erasmus+“ studijų semestrą leidžiantys Verslo fakulteto Tarptautinio verslo studentai, kuriems ši patirtis – vienas iš tikslingiausių būdų lavinti komunikacijos bei profesinių kompetencijų tarptautinėje aplinkoje įgūdžius. Šiuo metu Suomijoje bei Nyderlanduose studijuojantys būsimieji tarptautinio verslo specialistai skuba pasidalinti pirmaisiais įspūdžiais.

Apie savo studijų patirtį Haaga-Helia University of Applied Sciences Suomijoje pasakodama antrakursė Viktorija Mankutė pabrėžia, kad tik išvykusi suprato, jog turi pranašumą prieš kitus tarptautinius studentus dėl Kauno kolegijoje suteikiamų plačių mobilumo galimybių. „Kalbėdama su kitų šalių studentais, supratau, jog jie įdeda didžiules pastangas, siekdami papulti į šią instituciją ir tai mane išties nustebino. Kitose aukštosiose mokyklose ne kiekvienas turi tokią galimybę ir jai atsiradus jaučiasi išskirtiniais, nes Suomijos švietimo lygis yra itin aukštas“, – teigia studentė.

Viktorija prieš vykdama į šią šalį, turėjo šiek tiek kitokią viziją, todėl nesitikėjo, jog klimatas čia toks permainingas. „Jei galvojate, kad oras Lietuvoje yra nenuspėjamas, tai Suomijoje ši kaita dar ryškesnė. Vieną minutę šildo saulė, kitą – lietus pliaupia kaip iš kibiro“, – neslepia nuostabos ji. Tačiau visa tai atperka šiaurietiška gamta, kuri, neabejotinai, vienas unikaliausių suomių turtų.

Simona Akavickytė, asm. arch. nuotr.

Visai netoli nuo Helsinkio centro gyvenanti antrakursė stebisi, kad net ir vietos, kuriose labiausiai verda miesto gyvenimas, skendi žalumoje. „Vos išėjus iš namų, šalia yra miškelis, kuriame galima ne tik vaikščioti, bėgioti ar kitaip aktyviai leisti laiką, bet ir prisirinkti uogų ar grybų“. Ne be reikalo Suomija vadinama tūkstančio ežerų šalimi. Tuo įsitikino ir pati Viktorija, patikindama, kad telkiniai šioje šalyje be galo švarūs, o vanduo – gėlas.

Studijų pulsą Suomijoje jau pajuto ir Tarptautinio verslo trečiakursė Simona Akavickytė, kuri „Erasmus+“ nuotykiui išsirinko aukštąją mokyklą Vaasa University of Applied Sciences. Anot Simonos, ją sužavėjo čia siūlomos veiklos studentams: įvairios kelionės, daugybė susitikimų, teminiai vakarai ir net kelionės kruizu. Būsima tarptautinio verslo specialistė giria šios aukštosios mokyklos dėstytojų komunikaciją su studentais, kuri apima ne tik teorinės medžiagos išdėstymą, bet ir skatinimą diskutuoti, įtraukiant į šį procesą darbo rinkos profesionalus.

Atkreipdama kitų studentų dėmesį, Simona sako, kad tiems, kurie svarsto apie mobilumo galimybes Suomijoje, vis tik patartų nusiteikti pasiruošti iš anksto finansiškai, kadangi ši šalis nėra pigi. Taip pat, kaip ir Viktorija, Simona pabrėžia klimato sąlygas, anot merginos, šiltesnė apranga čia tikrai nepamaišys.

Andželika Kasperavičiūtė, asm. arch. nuotr.

Tuo tarpu profesinių žinių kelionei į vakarinę Europos dalį, Nyderlandus, nusprendusi leistis antrakursė Andželika Kasperavičiūtė bent kol kas skęsta euforijoje. „Nemaniau, kad kada taip pasakysiu, bet labai džiaugiuosi turėjusi galimybę išvažiuoti „Erasmus+“ studijoms, – taip pirmuosius įspūdžius apibūdina ji, pasirinkusi studijuoti NHL Stenden University of Applied Sciences aukštojoje mokykloje.

Andželika neslepia, jog pradžia, vis tik, nebuvo labai lengva. „Surasti gyvenamąją vietą Nyderlanduose yra gana rimtas iššūkis, tad patariu kitiems studentams į šią šalį vykti tik iš anksto pasirūpinus gyvenamąja vieta“, – atkreipia dėmesį antrakursė, pridurdama, jog pačiai pirmąsias savaites teko gyventi viešbutyje, o tai buvo gana brangus malonumas.

„Man nebuvo sunku nei apsiprasti, nei įsivažiuoti į ritmą. Kaip tik sakyčiau – radau tobulą šalį, kurioje norėčiau pasilikti ilgam“, – džiaugsmo neslepia studentė. Žmonės čia, anot Andželikos, visada laimingi, neapsikrauna nereikalingomis mintimis ir labai malonūs – gatvėje visada vieni su kitais sveikinasi, kas Lietuvoje gana neįprastas reiškinys.

„Erasmus+“ mobilumo galimybes išbandę studentai ragina ir kitus Verslo fakulteto studentus išdrįsti nerti į šį nuotykį. Nors „Erasmus+“ aplikavimas, norintiems išvykti studijoms 2022 m. pavasario semestre, jau baigėsi, skatiname apie įvairias tarptautines galimybes domėtis individualiai, kreipiantis į Verslo fakulteto Tarptautinių ryšių skyriaus specialistę Kristiną Kavaliauskaitę. Primename, kad aplikavimas 2022 m. vasaros praktikai ar studijoms / praktikai 2022 m. – 2023 m. rudens semestre prasidės vasario mėnesį.