Balandžio 17–18 d. Kauno kolegijoje vyko 13-toji tarptautinė konferencija „Inovacijos leidybos, poligrafijos ir multimedijos technologijose 2019”.

Ši konferencija, jau tapusi tradicine ir žinoma regione, kasmet sulaukia medijų technologijas realizuojančių mokslo ir studijų institucijų atstovų dėmesio.

Šiais metais konferencijoje žiniomis ir patirtimi dalinosi mokslininkai ir specialistai iš 8 šalių – Lenkijos, Latvijos, Serbijos, Rusijos, Bulgarijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Lietuvos. Mokslinių tyrimų rezultatai buvo pristatyti konferencijos metu bei publikuoti recenzuojamame konferencijos straipsnių rinkinyje: iš viso skaityta 14 pranešimų ir atspausdintos 24 publikacijos.

Tyrimus skaitmeninės spaudos, elektroninės leidybos, kompiuterinio vaizdų apdorojimo, tradicinių spaudos technologinių procesų ir medžiagų inovacijų bei kitose srityse pristatė Varšuvos Technikos universiteto (Lenkija), Maskvos politechnikos universiteto (Rusija), Novi Sad universiteto (Serbija), Minsko valstybinio informatikos ir radioelektronikos universiteto (Baltarusija), Charkovo valstybinio technikos universiteto (Ukraina) ir Gabrovo technikos universiteto (Bulgarija) mokslininkai, taip pat Rygos valstybinės technikos mokyklos bei Kauno kolegijos atstovai. Įmonės Heidelberg Baltic Finland (Latvija) atstovas Uldis Cerbulis šioje konferencijoje dalyvauja jau 11 metų ir skaitė pranešimus aktualiomis spalvų valdymo, tarptautinės specialybinės terminologijos temomis.

„Tradicinių ir skaitmeninių medijų technologijos – ypač sparčiai kintanti ir inovacijų taikymu pasižyminti kūrybinių industrijų sritis, todėl itin svarbu bendradarbiauti tarptautiniu lygmeniu, sekti globalias tendencijas, jas adaptuoti ir pritaikyti studijų procese bei praktinėje veikloje“, – konferencijos svarbą suinteresuotajai akademinei bendruomenei pabrėžia Medijų technologijų katedros vedėja Daiva Sajek.

Po konferencijos organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje konferencijos tarptautinio mokslinio komiteto nariai iš Varšuvos technikos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Maskvos politechnikos universiteto ir Kauno kolegijos aptarė konferencijos lyderystės regione perspektyvas, jos įtaką tarptautiniam bendradarbiavimui spaudos ir elektroninių medijų studijų srityse bei reikalavimus mokslinių publikacijų kokybei. Antrąją konferencijos dieną organizuotos kultūrinės programos metu aplankytas Pažaislio vienuolynas ir susipažinta su istorinėmis kultūros vertybėmis.

Konferencijoje metu veikė Medijų technologijų katedros dėstytojų Laimos Grikšienės ir Nomedos Balasevičiūtės parengta medijų technologijų studentų dizaino darbų paroda.