Ne paslaptis, kad kokybiškai atliekamam darbui yra reikalingos ne tik sukauptos teorinės žinios ir įgyti praktiniai įgūdžiai, bet ir darbo priemonės – patvarios, technologiškai pažangios ir patogios naudoti. Siekiant su tokiomis priemonėmis supažindinti, sausio 11 dieną Technologijų fakulteto Pramonės inžinerijos ir robotikos katedros mokomosiose dirbtuvėse buvo suorganizuotas praktinis seminaras „Festool įrankiai medienos apdirbimui ir baldų gamybai“. Seminarą įgyvendino UAB „Festool LT“, gaminančios įvairius elektrinius ir akumuliatorinius įrankius bei pagalbinę įrangą dailidžių, baldžių ir kitų darbams atlikti, techniniai konsultantai Giedrius Deksnys ir Simonas Padriezas.

„Festool LT“ seminare Baldų gamybos technologijų, Pramoninio dizaino inžinerijos bei Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programų studentai, šiuo metu atliekantys profesines praktikas, buvo supažindinti su akumuliatorinių ir elektrinių įrankių naujovėmis bei jiems buvo praktiškai pademonstruota, kaip saugiai ir efektyviai su pastaraisiais dirbti. Beveik šimtmetį veikianti įmonė yra orientuota į energiją tausojančių priemonių kūrimą, apie kurį plačiau kalbėta ir seminare.

Praktiniame seminare pristatyti ir išbandyti naujausi elektriniai ir akumuliatoriniai įrankiai: akumuliatorinės diskinės pjaustymo staklės, smūginis suktuvas, kraštų šlifavimo mašinėlė bei kiti prietaisai. „Festool LT“, daug dėmesio skiriančiai saugų įrankių veikimą užtikrinančioms priemonėms, aptarė ir pademonstravo, kaip veikia, pavyzdžiui, diskinio pjūklo stabdymo sistema, apsauganti dirbančiuosius nuo sunkių sužalojimų.

Seminaro dalyviai išbandė darbo priemonių naujoves, apdirbant įvairias medžiagas ir įvertinant teigiamas / neigiamas įrankių savybes. Po seminaro UAB „Festool LT“ techniniai konsultantai apžiūrėjo studentų, atliekančių praktiką, gaminamus baldus ir pateikė praktinius siūlymus, galinčius praversti gamyboje. Ateityje planuojama tęsti bendradarbiavimą su bendrove, organizuojant seminarus įvairiomis temomis.