Šią savaitę Kauno kolegijos Pramonės inžinerijos ir robotikos katedros studentai ir dėstytojai vyko į Mokolų kaime, Marijampolės rajone, įsikūrusią bendrą Lietuvos ir Vokietijos metalo apdirbimo įmonę UAB „Stevila“. Išvykoje dalyvavo pramoninio dizaino inžinerijos studijų antro kurso studentai drauge su katedros vedėju Vytautu Čapu ir docentu Gintaru Keturakiu.

UAB „Stevila“ nuo 1997 metų specializuojasi metalo apdirbime – pagal užsakovų pateiktus brėžinius šiuolaikiniais CNC tekinimo/ frezavimo ir kitais įrenginiais gamina aukšto tikslumo detales, mazgus bei surinkimo vienetus. Įmonėje pagamintos detalės ir surinkimo vienetai tiekiami įvairioms pramonės šakoms: automatizavimui, gynybai, energetikai, naftos ir dujų gavybai, pakavimo bei spausdinimo mašinoms, geležinkeliams. Ypač tikslios detalės gaminamos medicinos, metrologijos, optikos ir lazerių, puslaidininkių prietaisams arba įrenginiams. Įmonės užsakovai – žinomos pasaulio kompanijos: „ABB Group“, „Siemens“, „Heidelberg“, „Continental“, „Nissens“, „Rheinmetall Man“ ir t.t. UAB „Stevila“ yra pagaminusi detales, kurios buvo sumontuotos į nano palydovą, šiuo metu skriejantį kosmose. Įmonė daug dėmesio skiria gaminamos produkcijos kokybei, todėl matavimų laboratorijoje, kurioje nuolat tikrinamas pagamintų detalių tikslumas, yra sumontuoti šiuolaikiniai automatizuoti skaitmeninio valdymo matavimų įrenginiai, kurie patikrina gaminių matmenis, geometriją, paviršių kokybę ir kitus kokybės parametrus.

Kolegijos studentai buvo supažindinti su įmonės metalų ir jų lydinių sandėliu, ruošinių paruošimo bei tikslaus CNC apdirbimo, suvirinimo, apdailos ir surinkimo barais. Atskirame ceche būsimieji specialistai išvydo CNC apdirbimo centrus, kuriuos iš dalies aptarnauja robotai. Šios robotizuotos linijos pritaikytos serijiniai gamybai. Susitikus su UAB „Stevila“ vadovu, buvo aptarti inovatyvūs metalo apdirbimo technologijų sprendimai, pasidalinta mintimis apie bendradarbiavimą mokslo srityje, kalbėta apie Kauno kolegijos studentų praktikos galimybes.