Jau daugiau nei du dešimtmečius Kauno kolegija vykdo pradedančiųjų ūkininkų mokymus pagal neformalaus mokymo programas. Aplinkos inžinerijos katedros vedėjos Inos Živatkauskienės teigimu, aukštą mokymų kokybę galime užtikrinti dėl ilgametės darbo patirties, puikios praktinio mokymo bazės bei aukštos kvalifikacijos lektorių, kurie yra dėstomų dalykų ekspertai ir daugelio metodinių priemonių, vadovėlių autoriai.

Šiais metais atnaujinome Ūkininkavimo pradmenų mokymų programą (kodas 296081073) pagal VšĮ Kaimo verslo ir rinkos plėtros agentūros rekomendacijas, bendradarbiaujant su Agentūros specialiste Edita Kavaliauskiene parengėme teorinę medžiagą ir praktines užduotis, kurios labiausiai aktualios šių dienų ūkininkams.

Paskelbus šalyje karantiną, daugelis mokymo institucijų susidūrė su iššūkiais. Kaip vykdant mokymus nuotoliniu būdu užtikrinti jų kokybę? Šiandien, I. Živatkauskienės teigimu, galime pasidžiaugti, kad pirmą kartą nuotoliniu būdu vykdyti ūkininkavimo pradmenų mokymai Kauno kolegijoje, praėjo ypatingai sklandžiai. Kursantai turėjo galimybę kiekvieną dieną jungtis paskaitoms į virtualią mokymo klasę, diskutuoti su dėstytojais, spręsti užduotis. Sušvelnėjus karantino sąlygoms, nusprendėme laikantis visų saugumo priemonių, kursantus pakviesti į išvyką pas gerbiamą dr. Algirdą Amšiejų, susipažinti su augalų auginimo technologijomis bei darbų specifika medelyne. Sukauptas teorines žinias ir praktinius įgūdžius kursantai pademonstravo rengiant baigiamąsias ataskaitas.

Kauno kolegijos Praktinio mokymo koordinatorė ir lektorė Irena Tulabienė pastebėjo, kad mokymus vis dažniau renkasi aiškią ūkininkavimo viziją turintys asmenys, kurie geba diskutuoti ir argumentuotai pagrįsti savo nuomonę. Siekiant įvertinti kursantų pasitenkinimą mokymais buvo atlikta grįžtamojo ryšio anketinė apklausa. I. Tulabienė teigia, kad apibendrinus apklausos rezultatus nustatyta, kad visi būsimi ūkininkai pasisėme būtiniausių žinių ūkininkavimo pradžiai, sužinojo naujų dalykų arba pagilino turimas žinias ir gebėjimus. Išreiškė pageidavimą gauti informaciją apie Kauno kolegijoje rengiamus žemės ūkio krypties mokymus ir seminarus, galimybę studijuoti pagal Agroverslų technologijų aukšto mokslo studijų programą. Anot kursantų, visas mokymo procesas paliko geriausius įspūdžius, o užsimezgęs draugiškas santykis su Kauno kolegijos lektoriais leis pasinaudoti ir asmeninės konsultacijos galimybe.

Aplinkos inžinerijos katedros vedėja dėkoja, VšĮ Kaimo verslo ir rinkos plėtros agentūros specialistei Editai Kavaliauskienei, už dalykišką bendradarbiavimą, savalaikes pastabas ir rekomendacijas, siekiant vykdyti tik kokybiškus ir kryptingus būsimų ūkininkų mokymus, o mokymus sėkmingai užbaigusiems kursantams, linki sėkmingai pradėti žemės ūkio verslą.

Daugiau apie ūkininkų mokymus pagal neformalaus mokymo programas skaitykite VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros puslapyje.