Ineta Kailiūnaitė ir Gabija Čarušina Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje

Kauno kolegijos Geodezijos studijų programos studentai lankėsi Šiaulių Lieporių ir Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijose, kuriose dalijosi kartografijos kurso metu įgytomis žiniomis ir vedė geografijos pamokas 9–11 klasių moksleiviams. Studentai Deividas Viburys ir Laurynas Bernotas lankėsi Šiaulių Lieporių gimnazijoje, Ineta Kailiūnaitė ir Gabija Čarušina žiniomis dalijosi su Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos mokiniais.

Studentų pamokų tikslas – supažindinti moksleivius su Technologijų fakulteto Pramonės inžinerijos ir robotikos katedros vykdomomis studijomis, Geodezijos studijų programa, geografinėmis informacinėmis sistemomis (toliau – GIS) ir „ArcGIS Online“ programa bei jųjų teikiama nauda. „ArcGIS Online“ – tai debesų technologija, paremta geoerdvinių duomenų valdymo sistema, skirta žemėlapių, duomenų ir kitos geografinės informacijos saugojimui bei valdymui.

Susidomėję moksleiviai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse – kūrė interaktyvius žemėlapius įvairiomis jų pasirinktomis arba duotomis temomis: lankytinos vietos, pažintiniai takai, saugomos teritorijos ir kt. „Studentai pateikė tik idėją, kaip galima kurti žemėlapius, o gautas žinias mokiniai galės pritaikyti labai įvairiai pamokose: biologijos, istorijos, lietuvių kalbos, dailės ir pan.“, – pasakoja geodezijos studijų dėstytoja dr. Vytautė Juodkienė. Pamokos pabaigoje vyko žinių patikrinimo konkursas „Kahoot“ platformoje, kur mokiniai už gerą pasirodymą buvo apdovanoti prizais.

Deividas Viburys ir Laurynas Bernotas Šiaulių Lieporių gimnazijoje

Gimnazijų administracijos atstovais bei mokytojai neslėpė džiaugsmo, dėl būsimų specialistų iniciatyvos dalytis turimomis žiniomis su moksleiviais, ir išreiškė norą dėl didesnio skaičiaus tokio pobūdžio pamokų. Mokytojų nuomone, GIS panaudojimo galimybės yra aktualios geografijos valstybinį brandos egzaminą laikantiems abiturientams. Taip pat pedagogai neslėpė, jog nori ir patys išmokti dirbti su „ArcGIS Online“ programa, todėl išskirtinai jiems yra planuojamas 4 valandų seminaras, kurį skaitys dėstytoja dr. V. Juodkienė.

Geodezijos studijų programos studentai teigia įžvelgiantys abipusę aptariamų vizitų naudą: mokiniai pasisėmė jiems reikalingų žinių, mokytojai paįvairino savo vedamų pamokų tinklelį, o patys studentai praktiškai pritaikė studijose įgytas žinias bei, žinoma, įgijo viešojo kalbėjimo patirties. „Įsitikinome, kad studijos yra lanksčios, kartografijos kurso žinios yra lengvai pritaikomos praktikoje ir tinkamos ne tik geografijai – jas galima pritaikyti kūrybiškai“, – džiaugiasi studentai.