Rugsėjis studentams atneša įvairias permainas – mokslai, draugai ir savarankiškas gyvenimas. Visgi iškyla ir daugybė klausimų, kurių vieni svarbiausių yra finansiniai. Daugelis jaunuolių apšilti darbo rinkoje ryžtasi dar studijuodami, todėl dirbantys studentai – gana dažnas reiškinys. Iki šio pavasario dirbę ir darbo netekę, ar savanoriškai iš darbo išėję studentai negalėjo gauti jokios išmokos, jiems nebuvo suteikiamas bedarbio statusas. Pavasarį Seimas priėmė tai numatančias Užimtumo įstatymo pataisas.

Įsigaliojus Užimtumo įstatymo pakeitimams – darbo neturintiems ir nuolatinėse studijose studijuojantiems asmenims yra suteikiamas bedarbio statusas. Ankščiau toks statusas buvo teikiamas tik ištęstinių studijų studentams. Ši įstatymo pataisa studentams atvėrė galimybę dėl išmokų kreiptis bendra tvarka, kuri įprasta visiems šalies gyventojams. 

Nuo šiol studentai gali kreiptis į Užimtumo tarnybą ir prašyti Darbo paieškos išmokos. Išmoka sudaro 200 eurų, asmenims, kurie yra bedarbiai ir negauna nedarbo socialinio draudimo išmokos arba 42 eurus asmenims, kurie yra bedarbiai ir gauna nedarbo socialinio draudimo išmoką. 

Darbo paieškos išmoka gali būti mokama iki 6 mėnesių, bet ne ilgiau kaip iki 2020 m. gruodžio 31 d. Ji mokama nuo asmens kreipimosi į Užimtumo tarnybą dienos. Dėl išmokos skyrimo reikia kreiptis į Užimtumo tarnybą pateikiant užpildytą nustatytos formos prašymą.

2019 metų spalį Konstitucinis Teismas paskelbė, kad įstatymo nuostata, pagal kurią bedarbio statusas nesuteikiamas studentams prieštaravo Konstitucijai.

Visą detalią informacija kaip registruotis ir gauti darbo paieškos išmoką galite rasti čia.