Liepos 25 – 31 d. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijoje vyko tarptautinis tapybos pleneras „Pelėdų kalno paslaptys“, surengtas jau vienuoliktąjį kartą. Lektoriaus, tapytojo, parodų kuratoriaus Arvydo Martinaičio kuruojamame plenere šiais metais dalyvavo būrys menininkų iš Izraelio ir Lietuvos. Renginį globojo – Menų akademijos vadovė dr. Inga Valentinienė.

Kiekvienais metais plenere dalyvauti kuratorius kviečia labai skirtingi tapytojus. „Svarbu atsiskleisti tapybos įvairovę, parodyti, kad esama ir kitokios tapybos, ne tik tokios, kokia vyrauja Lietuvoje“, – sako A. Martinaitis, – „Todėl plenere „Pelėdų kalno paslaptys“ temos nėra. Ji nurodo menininkams kryptį, tačiau iš savo patirties žinau, kad tuomet tapytojas jaučiasi tarsi įspraustas į rėmus, nes turi turėti atsakymus į tą temą, į ją pataikyti, kažkam įtikti. Man tai nepatinka. Laisvė yra gražiausia.“

Turėdami absoliučią kūrybinę laisvę menininkai, susipažinę su unikalia Menų akademijos aplinka, jos istorija, savo darbuose reflektuoja subtiliausias jos detales, nustebina atrastais netikėtais motyvais, sužavi individualiomis interpretacijomis.

Tapo tradicija, jog paskutinę plenero dieną kūrėjai visus, besidominčius menu, pakviečia į savo dirbtuves Menų akademijoje, kuriose eksponuoja savo kūrinius ir pasakoja apie tai, kas juos įkvėpė.

Dalijamės Jolitos Šlepetienės užfiksuotomis akimirkomis iš menininkų dirbtuvių:

Plenero dalyviai: Anatoly Baratynsky (IL), Alexander Ganelin (IL), Daiva Kairevičiūtė (LT), Aušra Jasiukevičiūtė (LT), Aron Kravits (IL), Nadia Adina Rose (IL), Arvydas Martinaitis (LT), Anna Polukord (LT), Saulius Dastikas (LT), Rasa Noreikaitė-Miliūnienė (LT).