Kauno kolegijos Pedagogikos katedros Fizinio aktyvumo ugdymo dalyko dėstytoja, Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė yra tarptautinio projekto „Villages on the Move Go“, kurio tikslas – kasdienio periferijos gyventojų fizinio aktyvumo skatinimas, supažindinant juos su sporto nauda, dalyvė.

Dalindamasi nuomone apie periferijos gyventojų fizinį aktyvumą, A. Vizbarienė patikina, jog periferijoje fiziniam aktyvumui skiriamas dėmesys nesiskiria nuo didžiųjų miestų: pedagogai noriai organizuoja fizinį aktyvumą skatinančias veiklas ir daro tai labai kūrybiškai. „Be to, vaikų fizinio aktyvumo skatinimui netradicinėse aplinkose kaimo vietovėse yra geresnės sąlygos. Mieste, norint fizines veiklas organizuoti miške ar prie upės, reikia vykti autobusu, o mažesniuose miesteliuose – galima tiesiog nueiti pėščiomis. Pedagogai išnaudoja šias galimybes, organizuodami žygius, iškylas, stovyklas“, – pastebėjimu dalinasi dėstytoja.

Tačiau fizinio aktyvumo problema, neišskiriant nei miestų, nei periferijos gyventojų, tikrai yra. „Žmonių fizinis aktyvumas priklauso nuo asmeninių nuostatų ir įpročių, kurie yra glaudžiai susiję su žiniomis ir suvokimu, kad fizinis aktyvumas yra vienas svarbiausių, sveikatą stiprinančių, veiksnių. Tiksli ir mokslu pagrįsta, bet suprantama kalba perteikta informacija, galėtų motyvuoti žmones judėti, todėl labai svarbus aspektas – visuomenės edukacija“, – pabrėžia A. Vizbarienė. Kuo anksteniame amžiuje edukacija bus pradedama, tuo rezultatai bus pozityvesni. „Todėl kalbant apie mažų vaikų fizinį aktyvumą, labai svarbus vaidmuo tenka pedagogams. Būtina sudaryti sąlygas jiems tobulinti kvalifikaciją ir susipažinti su naujausiomis vaikų fizinio ugdymo metodikomis. Šiam klausimui asociacija RIUKKPA skiria didelį dėmesį: organizuoja seminarus pedagogų darbovietose, rengia konferencijas. Karantino metu atsiradusios galimybės vykdyti mokymus nuotoliniu būdu, leido nenutraukti šių svarbių veiklų“, – džiaugiasi Pedagogikos katedros dėstytoja, akcentuodama, jog kitas svarbus dalykas kalbant apie fizinį aktyvumą yra bendruomeniškumas. „Judėti kartu su bendraminčiais visada smagiau, todėl labai šaunu kai atsiranda entuziastų, steigiančių klubus, draugijas ir organizuojančių masinius, fizinį aktyvumą skatinančius, renginius. Tokių renginių reguliarumas, leidžia kalbėti ne tik apie smagų pajudėjimą, bet ir apie įpročių formavimą“, – pažymi dėstytoja.

A. Vizbarienės dalyvavimas tarptautiniame projekte „Village on the Move Go“ skatina ją dalintis savo sukaupta naudinga patirtimi ir įžvalgomis su kitais projekto dalyviais. „Esu labai dėkinga projekto organizatoriams, kad jie manyje įžvelgė motyvatorę ir įkvėpėją. Tai tapo puikia galimybe parodyti kiek gražių ir svarbių darbų mes darome. Lietuviai iš prigimties yra kuklūs, nelinkę didžiuotis ir girtis, todėl kiekvieną kartą, galėdama pasidalinti tuo, kas vyksta mūsų nedidelėje šalyje, jaučiu begalinį pasitenkinimą dėl to, kas esu ir iš kur esu“, – sako A. Vizbarienė.

Projekto „Villages on the Move Go“ organizatorių sukurtą vaizdo įrašą, apie įkvepiančias A. Vizbarienės veiklas ir patirtis galite žiūrėti čia.

Projektą „Villages on the Move Go“ remia Europos Sąjungos programa „Erasmus +“