Kauno kolegijos Bibliotekos ir informacijos išteklių centre (Pramonės pr. 22A, Kaunas) eksponuojamos dvi Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos studentų parodos: “Gamtos formų studijos” bei “Nuo portretų iki moters torsų interpretacijų”.

Ieškant formos vizualaus ar taikomojo meno kūriniuose, būtina išmanyti svarbiausius jos sudarymo principus, kurie atsiskleidžia stebint gamtos formas, jų įvairovę, išskirtinumus. Praktikos metu studentų sukurtų iliustratyvių piešinių parodoje “Gamtos formų studijos” skirtingi naratyvai kuriami iš asmeninių refleksijų ir komponuojamų faunos motyvų, tyrinėjant pasirinktų objektų spalvinę gamą, formų unikalumą, medžiagiškumą. Studentų kūriniai estetiški ir įtaigūs.

Mažosios stiklo skulptūros parodoje “Nuo portretų iki moters torsų interpretacijų” atsiskleidžia unikalus stiklo, kaip medžiagos, prisitaikymas prie originalių jaunųjų menininkų idėjų. Darbas su stiklu reikalauja atidos, kruopštumo, smulkiausių detalių apgalvojimo, o tam skirtas laikas suteikia plačias galimybes išnaudoti tiek technines, tiek estetines stiklo medžiagos savybes. Stikliniuose moterų torsuose studentai subtiliai paskatina žiūrovą pažvelgti į kūną ne kaip į objektą, o pamąstyti apie tai, kiek daug galimybių jis suteikia: judėti, jausti, per skirtingus pojūčius pažinti supančią aplinką. Portretų serijoje jaunieji menininkai pratęsia idėją į žmogų žvelgti giliau, nepasikliauti išore, pirmuoju įspūdžiu.

Dvejose parodose studentai atskleidžia ne tik puikų stiklo meno technikos išmanymą, bet ir atidžius žvilgsnius į juos supantį pasaulį, darbuose reflektuodami universalias temas.

Kviečiame apsilankyti!

Parodos “Gamtos formų studijos” dalyviai: Karolina Urbonaitė, Ona Petrikytė, Ieva Norkevičiūtė, Lukas Minkevičius, Jolita Mockutė, Eglė Kuprytė

Parodos “Nuo portretų iki moters torsų interpretacijų” dalyviai: Simona Tuomenaitė, Raminta Leonavičiūtė, Marija Šimaitytė, Alicija Garbatavičiūtė, Laurinta Praščiūnaitė, Monika Imbrasaite, Aurelija Nečionytė

Parodų kuratorė: Sigita Grabliauskaitė