Kiekvienais metais yra žymima Pasaulinė pinhole (lot. camera obscura) fotografijos diena, kurią švenčia ne tik šios technikos meistrai, tačiau ir mėgėjai iš viso pasaulio. Camera obscura (liet. tamsus kambarys) tai – iš lotynų kalbos atėjęs terminas, kuriuo prieš daugelį metų buvo vadinamas judančių vaizdų demonstravimas; pinhole tai – „adata išdurta skylutė“ (angl.). Būtent šie terminai paaiškina fotografavimo techniką – pinhole – kurios veikimo principas atkeliavo dar iš Antikos laikų: pro nedidelę skylutę įsiskverbianti šviesa ant visiškai tamsios patalpos sienos projektuoja apverstą vaizdą. Siekdami unikalaus, meniško, paveikaus vaizdo fotografai gaminasi kameras iš kavos, arbatos, tabako ar kitokių dėžučių ir dėžių, jose pragręždami skylutę, o į vidų įdedami šviesai jautrią medžiagą.

Vienas iš pinhole fotografijos meistrų Lietuvoje yra Kauno kolegijos Menų akademijos Fotografijos studijų programos lektorius Žilvinas Glušinskas, kuris dalyvauja tarptautinėje šeštojoje pinhole technika sukurtų fotografijų parodoje „Estenopeica sin fronteras 2019“ surengtoje Oaksaka mieste, Meksikoje. Ž. Glušinskas eksponavo kūrinius „Asakusa Dog“, „Tokyo Rainbow“, su kuriais susipažinti galite čia (17:37).

Parodos vaizdinė medžiaga, kurioje prisatyti  dalyviai iš Izraelio, Italijos, Argentinos, Kolumbijos, Čilės ir kt., rodyta Buenos Airėse, Argentinoje ir Heidelberge, Vokietijoje.

Sveikiname dėstytoją su tarptautine sėkme!