Kiekvienais metais į Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetą pagal „Erasmus“ mainų programą studijuoti atvyksta studentai iš įvairių pasaulio šalių, kurie ne tik įgyja jiems naudingų žinių dirbdami drauge su Menų ir ugdymo fakulteto lektoriais, tačiau užmezga šiltus ryšius, kurie nenutrūksta ir studijoms pasibaigus.

Toks pavyzdys yra Menų akademijoje Dizaino bei Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programose praėjusiais mokslo metais studijavęs bulgaras Rosen Vasilev iš Natūraliųjų išteklių ir gyvosios gamtos mokslų universiteto Vienoje (Austrija). Studentas buvo ne tik aktyvus, stengdamasis įgyti kuo daugiau žinių studijų metu, tačiau ir bendradarbiaudamas su kitų specialybių studentais – drauge su Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno absolvente Anželika Mikalauskaite ir „Erasmus“ programos studente Margaryta Sofonova iš Nacionalinės Lviv menų akademijos (Ukraina), R. Vasilev dalyvavo Vilniaus dailės akademijos surengtame seminare, kuriame buvo nagrinėjamas meninių projektų vystymas, susijęs su bendradarbiavimu, multimedia bei tarpdisciplinine praktika. Seminaro metu visi trys Menų akademijoje studijavę studentai atliko performansą „Snieglentės“, po kurio sulaukė pozityvių komentarų iš kolegų.

R. Vasilev ir toliau palaiko ryšius su Menų akademija. Neseniai jis atidarė personalinę parodą „Khan and more“ (liet. „Chanas ir kai kas daugiau“) „Kabllo“ galerijoje Vienoje. Parodoje eksponuojamos kelios jaunojo menininko sukurtos kūrinių serijos: „Khan“ (liet. „Chanas“), „Essense“ (liet. „Esmė“) ir „Digital“ (liet. „Skaitmeninis“). Personalinėje parodoje R. Vasilev pristato studijų Menų akademijoje Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programoje, konsultuojantis su programos koordinatore Sigita Grabliauskaite ir lektore Daina Daukšiene, sukurtus stiklo meno ir keramikos kūrinius. „Parodoje apsilankė tikrai nemaža menu besidominti auditorija, kuri buvo susidomėjusi mano kūriniais. Keletas jų netgi buvo įsigyti parodos atidarymo metu. Jaučiuosi labai dėkingas S. Grabliauskaitei ir D. Daukšienei už tai, jog negailėjo savo laiko, žinių ir pastangų mokydamos mane stiklo meno ir keramikos paslapčių“, – sakė R. Vasilev.
Porceliano skulptūrų serija „Khan“(liet. „Chanas“), kurią jaunasis menininkas eksponuoja personalinėje parodoje, skirta pagerbti senovės Bulgarijos valdovus, šalį valdžiusius VII – XI a. ir sukūrusius vieną galingiausių to meto valstybių Balkanuose. Skulptūros yra dekoruotos actekų ir slavų tautų simboliais, kurie simbolizuoja sveikatą, turtus, galią ir dominavimą. Stiklo objektų serijos „Essence“(liet. „Esmė“) koncepcija paremta žmogaus esybės dualumu. R. Vasilev kūriniuose reflektuoja šviesiosios ir tamsiosios žmogaus pusių sąveikavimą. Serijoje „Digital“ (liet. „Skaitmeninis“) jaunasis menininkas, interpretuodamas natūralios gamtos formas, transformuoja jas į skaitmenines savo pačių versijas.

R. Vasilev kūriniai šiuolaikiški, konceptualūs, perteikiantys individualią pasaulėvoką, turtingą kultūrinį paveldą. Sveikiname jaunąjį menininką su puikia personaline paroda ir džiaugiamės jo sėkme kartu!