Iki gegužės 23 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių name – muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius) eksponuojama Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos dėstytojos, respublikinių ir tarptautinių parodų dalyvės, kurios mažo formato piešiniai ir grafikos darbai eksponuoti Makedonijoje, Serbijoje, Lenkijoje, Latvijoje, JAV, Bulgarijoje, Australijoje, Japonijoje, Kroatijoje ir Estijoje, grafikės Sigutės Bronickienės personalinė paroda „Dialogas“, kviečianti žiūrovą užmegzti pokalbį, inspiruotą kūrinių spalvinių niuansų, faktūrų ir formų.

Ekspozicijoje pristatoma dalis grafikos estampų, sukurtų per pastarąjį dešimtmetį, spaustų ant grafikės rankomis pagaminto popieriaus, taip pat – odos. „Rankų darbo popieriaus formavimas, dažymas – kūrybinio proceso dalis, ne mažiau svarbi nei raižymas ir atspaudų kūrimas. Aukštas popierius ir spaudos būdas leidžia išgauti gilų atspaudo reljefą, kuriame žaidžia šviesa ir šešėlis, faktūrų įvairovė. Dirbant šia technika jaudina ir intriguoja netikėtumo faktorius“, – pasakoja S. Bronickienė.

Grafikė yra ne tik Menų akademijos Dizaino studijų programos lektorė, tačiau greta pedagoginės veiklos, menininkė daugelį metų dirbo leidykloje „Šviesa“ dailininke (pagal sutartis) knygos dizaino srityje. Jos iliustruoti vadovėliai buvo eksponuojami Frankfurto, Leipcigo, Talino knygų mugėse. Aktyviai grupinėse parodose dalyvaujanti ir personalines ekspozicijas rengianti dėstytoja yra pelniusi svarbių apdovanojimų: 9-ojoje tarptautinėje parodoje-konkurse „Painting & Mixed Media“ (Lessedra galerija, Sofija, Bulgarija) S. Bronickienė pelnė pirmąją vietą; tarptautinėje grafikos miniatiūros parodoje-konkurse (Norwalk, JAV) menininkei skirtas Graphic Chemical & Ink Company apdovanojimas; 4-ajame tarptautiniame ekslibrisų konkurse „Trakų pusiasalio pilis: vienaragis – kultūrinio, istorinio paveldo simbolis“ S. Bronickienė pelnė trečiąją vietą.

Netrukus Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus pakvies S. Bronickienės personalinę parodą „Dialogas“ aplankyti ir virtualiai. Sekite informaciją.

S. Bronickienės kūrybinę biografiją rasite čia, o virtualiai apsilankyti parodoje galite čia.

Paroda veikia: 2021 04 28 – 2021 05 23