Kaunas – miestas, įsikūręs upių sandūroje ir natūraliai pasidalijęs ant kelių kalvų. Kadangi miestas augo ir plėtėsi pirmiausia ant kalvų šlaitų, o populiariausias susisiekimas buvo pėsčiomis, jame atsirado daug laiptų. Vieni žinomiausių ir gražiausių – prestižiniame Žaliakalnyje esantys Kauko laiptai. Statant juos (inžinierius Feliksas Vizbaras, projektuotojas architektas Stasys Kudokas) atsižvelgta ne tik į pagrindinę funkciją – kvartalą sujungti su centru, bet drauge daug dėmesio skirta ir estetiniam vaizdui. Tarpukariu jie netgi pradėti laikyti vienu iš Kauno simbolių.

Būtent Kauko laiptai choreografę Indrę Puišytę-Šidlauskienę įkvėpė sukurti šokio ekskursiją – spektaklį „Pakopa po pakopos“. Šis bendras šokio trupės ULNA ir „Kaunas 2022” projektas estetinėmis priemonėmis tyrinėjo Kauno ląstelės – Žaliakalnio – pjūvį ir ieškojo, kas sieja tarpukario Lietuvos sostinę ir Europos kultūros sostinę.

Kuriant performatyvų pasirodymą prisidėjo ir Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Mados dizaino studijų programos pirmo kurso studentė Alina Kusaitė ir antrakursės Marija Kleizaitė, Ela Kamarauskienė, Ema Remeikytė, Rugilė Mikalopaitė, Liveta Motiejauskaitė bei Paulina Vitauskaitė, kurios kartu su kostiumų dailininke Radvile Kisieliūte kūrė ekskursijos – spektaklio aktorių kostiumus, prikausčiusius žiūrovų dėmesį originalumu.

Šokio ekskursijos – spektaklio „Pakopa po pakopos“ idėjos autorė, režisierė ir choreografė: Indrė Puišytė–Šidlauskienė; dramaturgė: Lina Laura Švedaitė; kompozitorius: Kristijonas Lučinskas; kostiumų dailininkė: Radvilė Kisieliūtė.
Parengta pagal „Kaunas 2022” inf.